На виставці у Лондоні представили анатомічну копію людини

6 грудня 2011, 11:54
Читать новость на русском

Уявіть світ, в якому роботи постійно допомагають Вам у всьому: прибирають будинок, зустрічають гостей і так далі. Останні досягнення у робототехніці показали на виставці у Лондонському музеї науки.

Андроїд iCub

Провідні європейські наукові лабораторії представили 20 роботів. Зірка експозиції схожий на дитину - андроїд iCub. Він з'явився в Італії завдяки проекту Євросоюзу RobotCub. Машина допомагає дослідникам вивчати процес розвитку мозку людини.

“Ці роботи - справжній лабораторний продукт. Науковці та інженери працюють над їхнім створенням і вдосконаленням кожен день. Саме тому ми вирішили продемонструвати, які завдання ставлять перед собою дослідники, які проблеми намагаються вирішити”, - сказав заступник директора Лондонського музею науки Хізер Мейфілд.

Eccerobot

Знайомтесь, Eccerobot, родом із Франції. Він анатомічна копія людини. Скелет машини імітує людський, а значить і рухатися робот може відповідно.

“Більшість роботів нагадують людей лише ззовні, а ми спробували скопіювати внутрішні механізми людського тіла. Ми хочемо, щоб роботи були не лише схожими на нас, але й рухались як ми, щоб спілкування з ними було більш природнім і, головне, безпечним. Eccerobot - доволі велика машина, але не бійтесь. Попри розміри, він складається з еластичних і дуже тендітних деталей”, - розповів генеральний директор компанії Robot Studio Роб Найт.

Робот Nao

Робота Nao можна запрограмувати на будь-який вид діяльності - спів, танці, розмову, прогулянку. Його теж створили у Франції. Дослідники лабораторії Aldebaran Robotics використовують Nao, щоб зрозуміти, як роботи вчаться спілкуватися з людиною.

“Зовнішній вигляд робота має заохочувати до розмови, сприяти їй. Якщо перед Вами груда металу квадратних форм, то навряд чи захочеться перекинутися слівцем з таким роботом. Тому ми і хотіли створити симпатичного андроїда, про якого Ви б сказали - яке миле створіння, хочу з ним поговорити”, - каже Жульєн Горріас (лабораторія Aldebaran Robotics, Франція).

До речі, в грудні виповнюється 90 років слову "робот". Вперше воно зазвучало у в п'єсі Карела Чапека "Р.У.Р.". Так чеський письменник назвав механічних істот, які ззовні нагадували людей.