У НАБУ пояснили, на чому викрили брата судді Вовка

6 квітня 2021, 15:01
Читать новость на русском

Джерело:

телеграм НАБУ

Національне антикорупційне бюро викрило на отриманні 100 тисяч доларів хабаря 2 адвокатів. Вони обіцяли вирішити питання в судовому позові через скандального голову Окружного адміністративного суду Києва Павла Вовка.

Антикорупційники підтвердили, що 6 квітня детективи НАБУ за процесуального керівництва прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури викрили 2 адвокатів на незаконній діяльності.

Читайте також НАБУ затримало брата судді Вовка при отриманні 100 тисяч доларів хабаря

На чому спіймали брата судді Вовка

Адвокатів викрили на проханні надати та отриманні 100 тисяч доларів хабаря. У НАБУ зазначили, що один із них є близьким родичем голови ОАСК. За інформацією ЗМІ, це – брат Павла Вовка Юрій Зонтов.

Ці гроші мали б "сприяти" винесенню рішення у справі за позовом компанії в Окружному адміністративному суді Києва.

Повідомляється, що наразі одного з адвокатів затримали. Крім того, правоохоронці вирішують питання щодо затримання іншого адвоката, а також повідомлення про підозру обом та обрання їм запобіжних заходів.

Детективи НАБУ здійснюють обшуки у приміщенні суду та за місцем проживання адвокатів. Іншу інформацію з огляду на таємницю слідства не розголошують.

До слова, цю інформацію також підтвердили в Офісі генпрокурора та у САП.

Реакція Павла Вовка

У своєму фейсбуці скандальний суддя прокоментував обшуки в ОАСК. Однак він не підтвердив і не спростував затримання свого брата.

Вовк "похизувався", що кримінальні справи щодо посадовців ОАСК погрожували передати в суд, але так і не зробили цього. Крім цього, поскаржився на "порожні звинувачення".

Справа Павла Вовка: коротко

  • Скандального суддю підозрюють у спробі узурпації судової влади. Правоохоронці вважають, що він міг ухвалювати рішення на користь конкретних людей. Водночас сам Вовк все заперечує.
  • Справа набула розголосу, коли у 2020 році НАБУ оприлюднило "плівки Вовка". На них суддя та інші фігуранти обговорюють спробу захоплення державної влади.
  • На початку березня 2021 року Антикорупційний суд вже вшосте дозволив примусовий привід судді. Однак 17 березня відмовив НАБУ у продовженні слідства.