НАБУ проводить обшуки через продаж барж "Дунайського пароплавства": коментар Криклія
Національне антикорупційне бюро та Служба безпеки України проводять масові обшуки у справі про зловживання в компанії "Українське Дунайське пароплавство". Обшуки тривають в офісах причетних компаній та інших об'єктах. Ситуацію також прокоментував міністр інфраструктури Владислав Криклій.
Обшуки 8 жовтня проходять за місцем проживання людей, офісів низки компаній та інших об'єктів. Про це повідомили у фейсбуці НАБУ.
Читайте також Зловживання на 1,8 мільйона гривень: НАБУ оголосило підозру ексчиновнику ГПУ
НАБУ та САП проводить їх для розслідування можливих зловживань, що завдали "Дунайському пароплавству" збитків в особливо великих розмірах.
Мова йде про можливе незаконне відчуження 32 ліхтерів (барж), що належать ПАТ "УДП" які згодом вивезли за кордон,
– йдеться у повідомленні.
Попередньо ситуацію кваліфікували за статтею про зловживання владою або службовим становищем з тяжкими наслідками.
Як це прокоментував Криклій
Міністр інфраструктури Владислав Криклій у телеграмі розповів про історію, яка розпочалася 8 жовтня 2020 року.
Рівно рік тому колишній очільник УПД Дмитро Чалий, той самий, який говорив, що компанія банкрут, але він її готовий приватизувати, був звільнений з посади,
– написав Криклій.
За його словами, тоді почали повне перезавантаження роботи компанії, яка до того часу "мала за плечима лише численні борги і корупцію, отриману від попередників".
Через місяць "Українське Дунайське пароплавство"очолив Олексій Хомяков.
Криклій також розповів про завдання, які отримав Хомяков:
- вивести компанію у прибуток (це вдалося – 34,6 мільйона прибутку за результатами І-го півріччя 2020 року);
- максимально сприяти в розслідуванні корупційних схем на підприємстві, якими навмисно доводили компанію до банкрутства. Зокрема, йдеться і про ймовірне незаконне відчуження 32 ліхтерів (барж).
Що відомо про "Українське Дунайське пароплавство"?
Судноплавна компанія, що здійснює перевезення вантажів і пасажирів морським та річковим транспортом. 100% її акцій належать державі – Мінінфраструктури.Основні види діяльності компанії: перевезення вантажів і пасажирів річковим транспортом по Дунаю та морським транспортом в Чорноморському та Середземноморському регіоні, а також суднобудування та судноремонт на Кілійському суднобудівно-судноремонтному заводі.