Вихід з конституційної кризи: у Раді розповіли про можливі шляхи
У Раді наразі є багато законопроєктів щодо декларування та діяльності КСУ. Зокрема, президент Володимир Зеленський запропонував замінити усіх суддів та визнати їхнє рішення про скасування антикорупційної реформи юридично "нікчемним".
Наразі є два сценарії розвитку подій: радикальний та ліберальніший. Про це повідомляє "РБК-Україна".
Зауважте У ЄС нагадали, що безвіз та допомога Україні залежить від боротьби з корупцією
За словами нардепа від "Слуги народу" Олександра Качури, за основу ліберальнішого шляху вирішення кризи з КСУ є законопроєкт спікера Дмитра Разумкова. Спікер запропонував відновити норми електронного декларування. Зокрема, кримінальне покарання за брехню у деклараціях.
Є радикальний шлях вирішення цього питання – це президентський законопроєкт. Особисто я не прихильник такої ідеї, вважаю її дуже ризикованою. Є більш ліберальний спосіб. Разом з Дмитром Разумковим був напрацьований законопроєкт, який відновлює антикорупційну інфраструктуру,
– наголосив Качура.
Заступниця голови фракції "Слуга народу" Галина Янченко зауважила, що щодо питання про антикорупційне законодавство Рада може підтримати законопроєкт Разумкова.
Ми не будемо списувати з рахунків, що частина суддів КС піде у відставку. Але також розглядаємо як один з основних сценаріїв доукомплектацію вакантних посад,
– наголосила Янченко.
Є ще третій розвиток подій: зміна процедури роботи КСУ. Відповідний документ зареєстрували представники парламенту і президента у КСУ Ольга Совгіря і Федір Веніславський.
Зверніть увагу! 27 листопада КСУ скасував антикорупційну реформу. Зокрема, чиновники отримали право брехати у деклараціях. Детальніше про конституційну кризу читайте тут.