У ньому спікер, зокрема, пропонує відновити права Національного агентства з питань запобігання корупції, скасовані рішенням Конституційного Суду. Текст законопроєкту і пояснювальна записка до нього з'явилися у розпорядженні "Української правди".
Важливо Зеленський надіслав аудіоповідомлення "слугам" щодо ситуації з КСУ: звернення президента
Так, законопроєкт Разумкова пропонує повернути НАЗК такі права:
- одержувати від чиновників інформацію, у тому числі з обмеженим доступом, необхідну для виконання покладених на агенцію завдань;
- мати автоматизований доступ до систем, реєстрів, банків даних державних органів або органів місцевого самоврядування, користуватися державними, у тому числі урядовими, засобами зв’язку і комунікацій, мережами спеціального зв’язку та іншими технічними засобами;
- вести облік та оприлюднення декларацій;
- здійснювати їх контроль та перевірку;
- здійснювати моніторинг способу життя відносно суб’єктів, на яких поширюється дія закону "Про запобіганні корупції".
При цьому пропонується доручити уряду розробити законопроєкт про створення системи запобігання корупції щодо суддів, а також механізму притягнення їх до відповідальності.
Текст альтернативного законопроєкту Разумкова щодо рішення КСУ / Скриншоти "Української правди"
Згідно з текстом законопроєкту, він має відновити дію кількох скасованих КС положень закону про запобігання корупції і Кримінального кодексу, що діяли до сумнозвісного рішення суду.
Пояснювальна записка до законопроєкту
Що відомо про президентський законопроєкт про перезапуск КСУ
- Президент Володимир Зеленський подав до Ради законопроєкт про перезапуск Конституційного Суду після скандального рішення про скасування антикорупційної реформи.
- У Раді Європи попередили, що можливе припинення повноважень суддів Конституційного Суду України буде "кричущим порушенням" основного закону країни.
- ДБР порушило справу проти голови КС за статтею про держзраду.
Актуально Узаконити хабарі та "вбити" вибори: експерти розбирають наслідки ухвали КСУ
Про яке скандальне рішення КСУ мовиться
- Судді КСУ 27 жовтня на закритому засіданні фактично скасували антикорупційну реформу. Річ у тім, що своїм рішенням вони дозволили чиновникам та високопосадовцям брехати у деклараціях.
- Після цього до діяльності КСУ прикута особлива увага. Подейкують, що наступним постраждати від рішень КСУ може закон про державну мову.
- 29 жовтня після засідання РНБО, яке скликав президент Володимир Зеленський, доступ до реєстру електронних декларацій відновили.