Народні депутати вшанували жертв фашистської окупації
В річницю визволення в'язнів нацистських концтаборів до Освенціма, що в Польщі, привезли квіти представники партії Християнсько-Демократичний Союз.
За час Другої світової війни тут катували понад мільйон триста тисяч осіб. Мільйон з них - євреї. Сьогодні щодня до музею навідуються близько 10 тисяч туристів. Серед них і колишні в'язні.
83-річна Льоля Вейсольц потрапила до Освенціма, коли їй було 15. Тоді її тітку відразу відправили до крематорію. Вона ж залишилася сама. Пригадує, будили їх о шостій, годували шматком хліба та юшкою, звареній з якоїсь зелені. А потім відправляли до роботи.
"Апостол Павло колись казав: "Не давай злу побороти тебе, але перемагай зло добром." От оце добро людське ми повинні нести. Але, щоб його зрозуміти, його вагу і ціну, то треба прийти і поклонитися цій землі", - наголосила Оксана Білозір.
"Приходять сюди, дивляться, усвідомлюють, плачуть - це є таким добрим застереженням, щоб ніколи не повторилось те, що пережили люди під час Другої Світової."
"За трьох поляків, які втікали, тут повісили 12 в сорок третьому році. А коли бачиш дванадцять друзів, то вже перестаєш думати про втечу тому, що карали саме друзів".
Україна сьогодні до створення музеїв концентраційних таборів сталінського режиму ще не готова...
"Напевне, ще не прийшли ті люди, які б думали саме так - цілісними категоріями. А не, можливо, якимись відсотками... вимірюючи перспективу країни тільки власною кар'єрою, власними планами."