Копії, які гірші, ніж оригінал, – військовий експерт пояснив загрозу від іранських безпілотників
Іран таки передав російській армії першу партію дронів. Мовиться про дві моделі безпілотників Shahed – 129 і 191, а також Mohajer-6.
Найімовірніше, ця зброя вже застосовується у війні проти України. Однак ці зразки не є надсучасними, а навпаки – доволі застарілими. Про це 24 каналу розповів військовий експерт Сергій Грабський.
Варте уваги Іран дає безпілотники росії, але вони "вдарять" по самій москві, – політтехнолог
Що відомо про безпілотники
Відомо, що Shahed є аналогом американського MQ-1 Predator ("Хижак"), а Mohajer-6 – аналогом Switchblade, який є на озброєнні ЗСУ.
Це є копії. А вони завжди гірші за оригінал. На момент 2010 – 2012 років Ізраїль вже не випускав подібні безпілотники. Разом з тим, це не зменшує можливу загрозу від цієї зброї, тому що це є зброя. Вона може завдати шкоди нашим підрозділам,
– сказав Грабський.
Українська армія вміє знищувати такі дрони
Іранські безпілотники, безумовно, є серйозними розвідувальними засобами. "Це, передовсім, очі", – сказав Грабський. Однак він наголосив, що потрібно враховувати два аспекти:
- ЗСУ вміє знищувати такі системи. За даними Генштабу, станом на сьогодні вже збито 847 ворожих безпілотників. "Ми їх не боїмося, ми вміємо з ними працювати", – сказав Грабський.
- росія має спершу навчитися їх використовувати. "Наша аеророзвідка, підрозділи безпілотної авіації проходили певні навчання, і на це пішли місяці. Натомість російська армія такого досвіду не має", – сказав він.
Вкрай важливою є організація взаємодії
Військовий експерт зауважив, що у війні, яку ми маємо сьогодні, головне – це організація взаємодії. "Ці безпілотники мають взаємодіяти з наземними військами, щоб уникнути прикрих несподіванок, до прикладу, ударів по своїх військах Наскільки росія вміє це робити – сказати важко", – підкреслив він.
Безумовно, загроза для наших військ від дій таких дронів, тому що їх фізично буде більше, існує. Попри це, зауважив Грабський, вони не становлять кінцеву небезпеку і не створять велику проблему для нас.
Це просто інша грань війни. Вона виходить у таку собі філософію "виклику та відповіді". Противник робить виклик, а ми – відповідь. Або навпаки,
– сказав він.
Без систем обслуговування ефективність БПЛА зменшується
Виникає питання: чи отримали росіяни разом з дронами системи обслуговування, ремонту та забезпечення цієї зброї? Річ у тім, що без них дрони можуть стати просто дорогими одноразовими іграшками.
"При пошкодженні однієї машини – вона виводиться з ладу і потребує ремонту. Де вони будуть це робити? Якщо іранці забезпечують росіян такими функціями й можливостями – це одне питання. А якщо їх доведеться відправляти далеко в Іран або на підприємства – це зовсім інша справа. Ефективність від використання цих систем значно зменшуватиметься, – пояснив військовий експерт.
До теми – росія почала використовувати іранські дрони у війні проти України: дивіться відео