Наслідки сьогоднішнього засідання ПАРЄ
Було надважко, та Україна цю перемогу заслужила. Парламентська асамблея Ради Європи, яка рік тому першою з поміж міжнародних організацій покарала Росію за анексію Криму, продовжила санкції.
Українські дипломати не стримують радості. "Україна цю перемогу в ПАРЄ заслужила, бо за нами правда". Про це написав у Твіттері міністр Павло Клімкін. "За" проукраїнську резолюцію голоси віддали 160 депутатів.
Більшістю голосів асамблея фактично позбавила Росію до квітня місяця права голосу. У квітні буде переглянуто всі вимоги, які поставилися у резолюції до Росії. Якщо вони їх виконають, а там їх біля десяти, то можливо тоді буде прийняте інше рішення. Відповідно, якщо ні, то санкції можуть бути продовжені,
— прокоментувала депутат фракції "Самопоміч", представник української делегації у ПАРЄ Оксана Сотник.
Отож, згідно з текстом резолюції, росіяни не зможуть брати участі у спостереженні за виборами, доповідати на сесії та бути представленими у органах ПАРЄ. Щоб отримати свої повноваження назад, Росія має показати, що зробила для вирішення конфлікту в Україні, а також Грузії та Молдові, окупованих російськими військами.
Крім того, ПАРЄ закликала упродовж 24 годин відпустити льотчицю Надію Савченко. Хоча ця норма швидше рекомендаційна. Як ідеться у документі, після звільнення Савченко мали б передати Україні або іншій державі. Разом з нею ПАРЄ просить випустити усіх незаконно утримуваних в Росії українців.
У результаті російська делегація дотрималась своїх погроз і заявила про демарш. Вона припинить роботу у ПАРЄ до кінця цього року. Звільняти Савченко категорично відмовилась, як і пускати відвідувачів до полоненої, хоча раніше обіцяла. Не виключено, що наприкінці року Росія узагалі покине Раду Європи.
Примітно, що під час бурхливого обговорення українська делегація виступила далеко не єдиним фронтом. Активізувалась п'ята колона - а саме соратниця колишньої злочинної влади Юлія Льовочкіна заявила, що асамблея має зупинити український уряд.
Я вас всіх запевняю – в Україні є політичні сили, які щиро хочуть війни і прагнуть до війни. І я впевнена, що на цьому засіданні повинні перешкодити таким ініціативам, особливо нашого прем’єра, у побудові стіни між Україною та Росією. Те саме стосується і пана Турчинова,
— заявила вона.
В результаті опозиціонерка все ж підтримала резолюцію. Свої ж ситуацію, коли українська делегатка грає на руку Москві, назвали абсурдною. Та, за словами дипломата Дмитра Кулеби, це не завадило здоровому глузду здобути перемогу.