НАТО допоможе союзникам наростити стійкість до наслідків пандемії
Військові міністри країн НАТО та представники ООН 12 травня провели онлайн-нараду з питань подолання пандемії COVID-19. Учасники дійшли висновку, що світу треба готуватися до довгострокових наслідків впливу коронавірусу. НАТО ж має намір допомагати союзникам посилити їхню стійкість.
Міністри країн НАТО, генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг та заступник керівника ООН з підтримання миру Жан-П'єр Лакруа під час відеоконференції говорили про вплив пандемії на світову безпеку. Про це розповіла пресслужба НАТО увечері 12 травня.
Поширення коронавірусу у світі Захворіли понад 4,3 мільйона людей: карта онлайн
Підсумки наради НАТО та ООН щодо боротьби з наслідками пандемії
Про допомогу партнерам і союзникам
- Допомога під час пандемії та після неї потрібна всім: і членам НАТО, і партнерам Альянсу.
Як ніколи важливо допомогти нашим членам і партнерам підвищити стійкість населення і боротьбу з дезінформацією,
– наголосив Столтенберг.
Тісна співпраця між НАТО та ЄС – дуже хороша ознака, вважає генсек, що дозволяє очікувати ефективне протистояння наслідкам пандемії.
Про проблеми безпеки й довгострокові наслідки пандемії
- Проблеми світової безпеки на тлі пандемії коронавірусу не зникли й не зменшилися. Навпаки, потенційні противники намагатимуться перевіряти рішучість НАТО.
НАТО реагує на пандемію. Ми готуємось до довгострокових наслідків COVID-19 і працюємо над тим, аби допомогти союзникам підвищити їх стійкість,
– цитують Столтенберга у пресслужбі.
Дійсно, у 2020 на тлі пандемії військові витрати досягли піку за 30 років. США, Китай, Індія, Росія та Саудівська Аравія витратили 62% грошей, які загалом у світі виділяли на оборону.
Читайте також НАТО хоче миру без використання ядерної зброї, але не відмовиться від неї
Нагадаємо, у кінці квітня країни НАТО провели нараду, під час якої говорили про підготовку до другої хвилі спалаху COVID-19 восени. Наприкінці червня в Альянсі запланували представити та узгодити детальний план.