У НАТО думають, чи не розмістити ядерну зброю у Східній Європі: Кремль вже зреагував
Джерело:
Конференція NATO Talk 2021Генсекретар НАТО Єнс Столтенберг назвав альтернативу розміщенню ядерної зброї в Німеччині. Зокрема як варіант мовиться про Східну Європу.
У Росії швидко відповіли на таку заяву. Там переконані, що це "порушення договорів".
Читайте більше Відповіли на "Росія нікому не загрожує": посольство США показало кадри обстрілів на Донбасі
У НАТО заявили про варіант розміщення ядерної зброї в Східній Європі
Єнс Столтенберг під час конференції NATO Talk 2021 заявив – очікує, що Німеччина продовжить участь в системі спільного використання ядерної зброї. Адже це важливо для всієї Європи, це багатостороння структура.
Що стосується Німеччини, ви, звичайно, можете вирішити, чи буде ядерна зброя у вашій країні. Альтернативою є те, що у нас буде ядерна зброя в інших країнах Європи, також на схід від Німеччини,
– заявив політик.
Генсек НАТО додав, що в світі не повинно бути ядерної зброї. Та поки вона є в інших державах, то має бути і в НАТО.
На його думку, це дає європейським союзникам "ефективну ядерну парасольку".
У Росії відразу ж обурились такій заяві Столтенберга
Заступник глави російського МЗС Олександр Грушко у коментарі російським ЗМІ вже відповів на слова генсека НАТО. Зокрема він сказав, що це порушує договір про відносини між Росією та НАТО.
Значить, для НАТО, колективним голосом якого говорить генеральний секретар, основного акту Росія – НАТО більше не існує,
– заявив політик.
Він також розповів, що у документі мовиться про те, що НАТО не буде розгортати ядерну зброю на території нових членів Альянсу.
Останні новини щодо ядерної безпеки: коротко
- 19 листопада генсек НАТО заявив, що Північноатлантичний альянс може розмістити ядерну зброю в країнах Східної Європи. Однак лише за умови, якщо Німеччина відмовиться від неї.
- Стокгольмська ініціатива об'єднує 16 країн, які не мають ядерної зброї. Туди входять, зокрема, Німеччина, Іспанія, Швеція, Японія, Канада та Аргентина. Тобто своєї ядерної зброї у Берліну нема.
- Весною 2021 року посол України в Німеччині Андрій Мельник заявив, що ситуація на українських кордонах вимагає негайної реакції Заходу. Партнери мають надати Києву озброєння та приєднати до НАТО.
- Або ж Україна має думати про те, щоб озброюватись самою і, можливо, відновити ядерний статус.