Науковці знають, як попередити про хвилі-убивці, Volvo тестує роботів-сміттєзбирачів
Науковці придумали алгоритм, який попереджає про появу хвиль-убивць, Boeing запатентував технологію 3D-друку в умовах магнітної левітації, Volvo почала тестувати на вулицях роботизовану систему зі збору сміття.
Алгоритм, який попереджає про появу хвиль-убивць
Гігантські хвилі-убивці, які формуються посеред океану й відправляють на дно кораблі, більше не з'являтимуться за бортом зненацька. Дослідники з Массачусетського технологічного інституту розробили систему, яка попереджатиме моряків про наближення цих "монстрів" 20-30 метрів заввишки.
Спеціальний алгоритм, створений на основі статистичних даних, аналізує інформацію про навколишні коливання, та, залежно від висоти та довжини хвиль і їх скупчення, визначає ймовірність утворення небезпечного явища. При цьому для прогнозування достатньо буде даних з радарів та лідарів корабля, а члени команди матимуть кілька хвилин, щоб підготуватися та мінімізувати наслідки контакту з хвилею-убивцею.
Boeing запатентував технологію 3D-друку в умовах магнітної левітації
3D-друк в умовах левітації дозволить створювати тривимірні об'єкти досконалішої форми і при цьому пришвидшить сам процес друку. Відповідну технологію запатентувала компанія Boeing. За основу створюваного предмета автори патенту пропонують використовувати діамагнетик, який після охолодження стає надпровідником і починає левітувати в магнітному полі.
Розташовані довкола 3D-принтери почергово або ж одночасно шар за шаром наносять на нього матеріал, а спеціальна система контролерів регулює розташування предмета у просторі. Коли саме така технологія може бути втілена у життя розробники не уточнюють.
Volvo почала тестувати на вулицях роботизовану систему зі збору сміття
Робот на пару з дроном прибирає сміття на шведських вулицях. ROAR — продукт співпраці концерну Volvo з кількома університетами та сміттєпереробною компанією Renova. Днями автономного сміттяра почали тестувати в реальних умовах. Наземний робот пересувається на колесах, піднімає баки з відходами, відвозить їх до сміттєвоза й повертає на місце.
Увесь цей процес з повітря регулює автоматичний дрон — визначає місце розташування "партнера" та сміттєвих баків. Система сама прораховує оптимальний маршрут і коригує його, якщо раптом на шляху сміттяра-вантажника виникли перешкоди. Водій сміттєвоза, який у цьому випадку лише стежить за роботою своїх "помічників", за необхідності може взяти управління на себе.