Що дає Північній Кореї можлива участь у війні проти України: аналіз NYT
Джерело:
The New York TimesКНДР бажає долучитися до війни на боці Путіна не просто так. Передусім, мова про випробування нової зброї.
У The New York Times зауважують: Пхеньян, як і Москва, хоче використати Україну як полігон, щоб перенести досвід війни до себе в регіон. А особливий наголос зроблять на ракети KN-23, відомі своєю низькою якістю. На думку аналітиків із Південної Кореї, КНДР хоче покращити свою зброю, щоб ефективніше вести можливу війну та більше експортувати ракети.
Дивіться також Це величезна загроза подальшої ескалації, – Сибіга про участь КНДР у війні проти України
Росія допомогла КНДР вести Корейську війну у 1950-ті, тепер історія повертається
Війна в Україні дає північнокорейським військовим те, на що вони давно сподівалися: можливість випробувати свою нову зброю та готовність її офіцерів до сучасної війни,
– наводять журналісти думку представників Південної Кореї.
Після Корейської війни КНДР не брала участі у великих війнах безпосередньо, але шукала можливості продавати зброю та іншу військову допомогу дружнім країнам. Наприклад, Північному В'єтнаму, Єгипту в 1973-му та Сирії.
"Це була закономірність: коли Північна Корея продавала зброю країнам, які перебувають у стані війни, вони надсилали персонал не лише для допомоги цим країнам у використанні зброї, але часто й для того, щоб самі там воювати", – говорять південнокорейські аналітики.
Очевидно, що в Україні бійці КНДР працюватимуть із фокусом на те, як можна використати цей досвід у боротьбі проти Сеула. Особливу увагу приділять балістичним ракетам малого радіуса дії KN-23 – вони стануть головною зброєю у можливому новому конфлікті на Корейському півострові.
Швидше за все, основним кадровим внеском Північної Кореї у війну Росії стануть інженери та радники зі зброї, які допомагатимуть росіянам керувати ракетами. Вони будуть відстежувати дефекти зброї та збирати дані про її використання на полі бою.
"Згідно з резолюціями Ради Безпеки ООН, країнам заборонено наймати північнокорейських робітників або торгувати зброєю з КНДР", – нагадали журналісти.