Найбільший вибух на Землі: метеорит, бомба чи НЛО
30 липня 1908 року в басейні річки Підкам'яна Тунгуска впав "Тунгуський метеорит".
У басейні ріки Підкам'яна Тунгуска в Сибірі о 7 годині ранку планета пережила один з найбільших вибухів. Його потужність оцінюють до 50 мегатонн у тротиловому еквіваленті. А це відповідає енергії двох тисяч атомних бомб, скинутих на Хіросіму в 1945 році.
У радіусі до двохсот кілометрів від епіцентру вибуху у будинках повибивало вікна, а на площі, більше як дві тисячі квадратних кілометрів, повалило дерева. Вибух було чутно за 800 кілометрів. Очевидці подій згадували: за декілька годин до інциденту світилось небо.
Читайте також: 59 років тому вперше підірвали термоядерну бомбу
Повітряна хвиля двічі обійшла земну кулю. Її зафіксували у сейсмографічних лабораторіях Копенгагена, Вашингтона, Лондона та Джакарти. За декілька хвилин після вибуху почалась магнітна буря, що тривала близько чотирьох годин.
Експедиції на місце події почали навідуватись лише в двадцятих роках минулого століття. Кратера від падіння не виявили. Але матеріали ґрунту свідчать – найімовірніше – впав метеорит.
Щоправда, є чимало прихильників і альтернативних версій – мовляв, вибух є наслідком випробовувань бомби. Чи взагалі – це експерименти Тесли з американського континенту. Вистачає, зрештою і тих хто переконує, що це не "тунгуський метеорит", а падіння НЛО.