Найманці кишенькової армії Путіна "засвітилися" в Африці, – ЗМІ

30 квітня 2018, 16:57
Читать новость на русском

Російська приватна військова компанія "Вагнера", найманці якої вже встигли повоювати на Донбасі та у Сирії, тепер опинилися в Африці.

Про це йдеться у розслідуванні проекту "Радіо Свобода" "Донбас.Реалії".

Читайте також: Затриманий військовий РФ дав свідчення СБУ про найманців Вагнера

У грудні 2017 року в мережу потрапило відео, як у Судані інструктори тренують місцевих військових, команди віддають на суданському діалекті арабської. І раптом – у кадрі звучить російська мова і нецензурна лексика.

Відео: у Судані "заствітилися" найманці ПВК "Вагнера"

Всього за місяць до появи відеоінструктажу в мережі президент Судану Омар аль-Башир зустрічався з російським колегою Володимиром Путіним.

Впевнені, що ваш перший візит до Росії буде дуже корисним. Відносини, перш за все, у сфері економіки у нас розвиваються. Загалом є багато напрямків взаємодії,
– констатував Путін.

"Ми потребуємо захисту від агресивних дій Америки. Те, що зараз відбувається в Сирії, так само наслідок американського втручання", – у свою чергу заявив під час зустрічі президент Судану.

Режиму Башира – військова допомога Російської Федерації, натомість російським бізнесменам – доступ до золота і стратегічних ресурсів Судану.

Є прямі докази участі компанії Пригожина в Судані і знаходження там найманців. Зокрема, це компанія "М-Інвест", яка займається розробкою золотих родовищ в Судані. Компанія через низку афілійованих осіб пов’язана з Євгеном Пригожиним,
– повідомив засновник Conflict Intelligence Team Руслан Левієв.

Бізнесмена Пригожина називають особистим "кухарем" Володимира Путіна і одним з головних фінансистів ПВК "Вагнера", що встигла відзначитися на Донбасі і в Сирії.


Євгена Пригожина (ліворуч) називають одним з головних фінансистів ПВК "Вагнера"

А нещодавно російські найманці засвітилися не тільки в Судані, а й в іншій країні – Центральноафриканській Республіці.

Різноманітні фото, опубліковані у Facebook президентом Центральноафриканської Республіки, – ми там бачимо солдатів цієї країни, де відбуваються їхні тренування. І на тлі – різних людей очевидно європейської зовнішності, дуже схожих на тих осіб, яких ми постійно зустрічаємо в Сирії – найманців "Вагнера",
– розповідає Руслан Левієв.

Намети "вагнерівців" розслідувачі знайшли прямо за могилою колишнього диктатора цієї країни – Жана-Беделя Бокасса. На одному з фото – сучасна російська вантажівка "Урал"-4320. Військових і техніку в Центральну Африку перекидають із сирійської авіабази, що розташовується в Латакії.

Але, крім військових і економічних інтересів, Росія переслідує в Африці й інші цілі – політичні. За ситуацією з тривогою стежить діаспора українців на континенті.

Я бачу більшу небезпеку не стільки в самій присутності російських військових, а в тому, що країни, які підуть на таку співпрацю, швидше за все – це ті країни, які в найближчих голосуваннях в ООН в українських питаннях можуть або обрати сторону Російської Федерації, або голосувати проти України,
– зауважив активіст української громади в Мозамбіку Дмитро Яцюк.

Відлуння африканської авантюри Кремля відгукується в Україні вже зараз. Наприкінці квітня в окупований Донецьк несподівано приїхав кандидат у президенти ще однієї африканської республіки – Малі.


Політик із Малі Умар Маріко приїхав у Донецьк

Політик Умар Маріко пообіцяв у разі своєї перемоги відкрити в Африці "посольство" угруповання "ДНР".

Для мене визнання "республік" Донбасу – це очевидно!
– заявив Умар Маріко в окупованому Донецьку.

Але завоювати Африку тільки за допомогою підтримки політичних еліт і перекидання "приватних військових компаній" Росії буде нелегко.

"Африка дуже багато потерпала від європейського колоніалізму, і тому європейським ПВК буде дуже і дуже нелегко, а тим більше російським "ПВК" буде дуже нелегко займатися якоюсь комерційною діяльністю", – зазначає Дмитро Яцюк.

Відео розслідування програми "Донбас. Реалії"