Найсмертоносніші стихійні лиха двадцятиліття: карта небезпечних регіонів світу

11 вересня 2017, 19:00
Читать новость на русском

Ураган "Ірма", хоча й визнаний одним із найпотужніших в Атлантиці за останнє десятиліття, однак приніс значно менше жертв, ніж інші стихійні лиха, які спіткали людство за останні 20 років.

Згідно з дослідженням Управління ООН зі зменшення небезпеки стихійних лих (UNISDR), кількість стихійних лих у світі з 1970 року збільшилася більш ніж у чотири рази – приблизно до 400 на рік. Натомість кількість жертв цих лих скорочується. У 1970-х роках щорічно гинуло 200 тисяч людей. Завдяки заходам безпеки до сьогодні цей показник значно зменшився.

Читайте також: Флорида після "Ірми": як стихія понівечила регіон

Станом на 9 вересня офіційно підтверджено загибель щонайменше 25 людей від урагану "Ірма". Внаслідок урагану "Харві", що перед тим пронісся Техасом, загинуло 60 людей.


Загальна кількість смертей внаслідок стихійних лих за 20 років

Читайте також: Природа лютує, а небо дивує: неймовірні природні та астрономічні явища серпня

США разом з Китаєм та Індією стали територією, яка найбільше страждає від різноманітних стихійних лих – від землетрусів до повеней. На ці території за період 1995 – 2015 років обрушилося від 160 до 470 катастроф природного походження. Трохи менше стихійних лих припало на Бразилію, Мексику, Пакистан, Афганістан, Францію та Росію.


Карта небезпечних зон світу за кількістю стихійних лих

Найсмертоноснішим за всю історію 21-го століття стихійним лихом став землетрус на Гаїті, який стався 12 січня 2010 і забрав життя майже 223 тисяч людей. Другим за кількістю жертв з 1995 року став шторм у М'янмі (травень, 2008), який призвів до загибелі 138 тисяч людей. Третім лихом двадцятиліття стала аномальна спека в Росії влітку 2010 року, яка стала однією із причин масових пожеж, що супроводжувалися небувалим смогом у низці міст і регіонів. За даними UNISDR тоді від аномальних погодних умов в Росії загинуло понад 55 тисяч людей.


Землетрус на Гаїті 2010 року став найбільш смертоносним лихом 20-ліття