NASA назвало місця, де може існувати позаземне життя

5 жовтня 2016, 15:13
Читать новость на русском

Вчені знайшли п'ять місць, в яких може існувати життя поза межами Землі. Три з них – у Сонячній системі.

Про це повідомляє hngn.com.

На відміну від колишніх переконань вчених, нещодавні відкриття NASA зазначають, що виявлення позаземного життя в нашій Сонячній системі більш ніж можливе. Астроном Сет Шостак назвав п'ять місць у Всесвіті, в яких може бути життя.

На першому місці по ймовірності того, де, на думку NASA, може бути життя, знаходиться Марс. Згідно з останніми дослідженнями, на Червоній планеті дійсно можливе життя: вона відповідає і вимогам по температурі, і за складом атмосфери, і за багатьма іншими ознаками. На Марсі достатньо водню, який є одним з найважливіших елементів для підтримки життєдіяльності. Про інопланетян, звичайно, мови немає, а от наявність одноклітинних організмів цілком реальна.

Читайте також: NASA показало робота, який полетить на інші планети за ресурсами

На другому місці супутник Юпітера – Європа. На ньому виявлені залишки води, які раніше могли бути солоними океанами – не виключено, що вода в рідкому стані може бути тут досі. Hubble виявив на Європі залишки крижаних шлейфів, пізніше – гейзерів.

Супутник Сатурна Енцелад теж, на думку NASA, може бути придатним для життя. Тут досі збереглася геологічна активність, а поверхня відбиває велику частину світла. Ймовірно, всередині Енцелада є гаряча вода, а отже – може розвиватися життя. Тріщини, які вдалося виявити на поверхні під час однієї з космічних місій, вказують на наявність тонкого льоду – саме там, теоретично, знаходяться підземні річки.

Знаменита Проксіма B з системи Проксіма Центавра вже названа екзопланетою. Вона знаходиться в "зоні життя": ідеально віддалена від своєї зірки, має достатні запаси водню та чудовий температурний режим. Разом з цим, NASA вважають, що життя там може бути тільки з однієї сторони, оскільки планета завжди обернена до своєї зірки одним боком.

Читайте також: NASA показала, як виглядає з космосу шторм, який забрав життя двох людей

Останній претендент – це зірка KIC 8462852, навколо якої, як припускали, може бути побудований космічний корабель. Причина цього – зміни у світінні, які можуть свідчити про наявність конструкції перед світилом. Однак останні дослідження показали, що, швидше за все, ніяких будівель там немає.