Не маємо права забути, – Зеленський про злочини у Бабиному Яру

29 вересня 2020, 13:58
Читать новость на русском

В урочищі Бабин Яр стратили тисячі людських доль, а родини винищували цілими поколіннями. Це численні нагадування людству, до чого призводять ксенофобія, расизм та нетерпимість.

У Бабиному Яру нацисти вбили майже 34 тисячі людей. А за два наступних роки, за різними підрахунками, – від 70 до 200 тисяч. Про це написав президент Володимир Зеленський на своїй фейсбук-сторінці.

До теми Масові розстріли у Бабиному Яру: чому СРСР і Німеччина хотіли забути про трагедію

Зеленський наголосив, що символом звірячої ненависті є слова оголошень, які розвішували в Києві нацистські окупанти. У них наказували усім євреям зібратись з документами, грішми й білизною біля вулиць Мельникова та Дегтярівської. А тим, хто не підкориться, погрожували розстрілом.

Президент зауважив, що людей вбивали тільки за те, що вони євреї. А згодом – лише за те, що вони роми, українці, військовополонені.

Ми схиляємо голову перед усіма жертвами Бабиного Яру. І не маємо права забути ці страшні злочини,
– додав глава держави.

Зеленський підсумував, що потрібно зробити все, аби більше ніколи в жодному куточку світу не з’явилися подібні оголошення.

Зверніть увагу! 29 вересня є Днем пам'яті жертв Бабиного Яру.
Все тому, що 29 – 30 вересня 1941 року в окупованому Києві нацисти провели перший масовий розстріл беззбройного цивільного населення. Близько 34 тисячі євреїв зігнали у Бабин Яр (балку у Києві) та нещадно розстріляли. Тисячі мертвих людей скинули у рів та присипали землею.
Ще 17 тисяч євреїв вбили через те, що вони не з'явились до Яру.