Небо на замку: що робити українцям, рейси яких скасували через Росію

20 лютого 2022, 17:05
Читать новость на русском

Авіакомпанії, звичайно, можуть скасовувати рейси, особливо якщо лізингодавці не дозволяють їм здіймати літаки в повітряному просторі України. Далі читайте в ексклюзивному блозі для 24 каналу.

Як вберегтися від збитків

У такому випадку, на мою думку, є декілька варіантів для тих, хто вже придбав квитки на скасовані рейси: перенести дату вильоту на декілька тижнів чи місяців пізніше (деякі авіакомпанії надають клієнтам таку можливість), вимагати повернення сплачених за квиток коштів.

Актуально Небо під загрозою: чи можуть скасувати польоти над Україною та що буде з квитками пасажирів

Я переконаний, що авіакомпанії не мають юридичних підстав не виплачувати компенсації своїм клієнтам, оскільки ситуація, яка склалася, не може бути визнана форс-мажором. Це радше схоже на фальстарт із боку західних ЗМІ та офіційних осіб.

В Україні не введено воєнний стан, не відбувається жодне стихійне лихо, повномасштабне вторгнення з боку РФ не відбулося. А лише примарна загроза цього вторгнення, яка лунає з вуст західних ЗМІ, послів та інших офіційних осіб, не може рахуватись як форс-мажор.

Зверніть увагу! У цьому випадку все зводиться до договірних відносин між авіакомпаніями та її лізингодавцями, що за великим рахунком не має хвилювати та стосуватися пересічного клієнта.

Радимо Ще ніхто не стріляв, а ОПЗЖ уже розметало по всій Європі


Пасажири можуть вимагати від авіаперевізників компенсацій за квитки або їх заміни / Фото 24 каналу

Безпольотна Україна: чи справдиться найгірший сценарій 

Від ситуації з українським повітряним простором, на мою думку, слід все ж таки чекати зменшення кількості рейсів протягом найближчих 1 – 2 місяців. Оскільки навіть ті гарантії у вигляді 16 мільярдів гривень, які виділив Кабмін для страхування ризиків польотів над Україною, не змогли переконати усіх лізингодавців у доцільності продовження польотів у повітряному просторі України.

Проте повної авіаблокади очікувати все ж таки не слід. Вже зараз є окремі авіакомпанії, що заявили про продовження здійснення польотів.

До теми – Україна виділила кошти, аби гарантувати безперебійні польоти над своєю територією: дивіться відео