Необхідно домогтися, щоб російська делегація не відновила роботу у ПАРЄ
Джерело:
Facebook Володимир ГорбачУкраїнська точка зору на можливий вихід з ПАРЄ – дипломатичний демарш. Наперед, ще до проведення виборів, визнання чи невизнання цих виборів легітимними, українська сторона означує свої подальші дії.
Гадаю, цілком реалістично через цей демарш домогтися досягнення того, щоб російська делегація у ПАРЄ не відновила свою роботу. Саме у контексті неухвалення рішення про повернення російської делегації у ПАРЄ.
Нагадаємо, 13 вересня представник України в Раді Європи Дмитро Кулеба повідомив на своїй сторінці Facebook про можливість припинення участі в роботі Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ).
Якщо ж Україна таки оголосить бойкот і не зможе брати участь у засіданнях, це буде означати, що Україна закривається від решти країн-членів ПАРЄ саме у контексті прав людини. ПАРЄ – це та організація, яка спеціалізується на проблематиці прав людини. За великим рахунком, Україна може навіть розв’язати собі руки, вийти з-під критики і позбутися впливу цієї організації. Це може бути несподіваним наслідком цього рішення. Але все ж, я думаю, що мова йде про дипломатичний демарш, лише намір це зробити, і ми ще не говоримо, що це відбулося.
Думаю, Україна буде ухвалювати рішення після того, як відбудеться ухвалення рішення про повернення чи неповернення російської делегації, а не до того. Коли це відбудеться, українська делегація може покинути ПАРЄ, це буде демарш. А от чи повернеться туди, буде залежати від контексту, від інших подій, прогнозувати які сьогодні важко.
Читайте також: Перевірка боєздатності російських військ – картинка не для України