Невідомі факти про Кадирова
Путін боїться Кадирова, а хиткий мир на Кавказі вартує росіянам сотні мільярдів рублів на рік. Це не домисли, а факт, доведений авторами резонансного фільму "Сім'я", присвяченого відносинам чеченського лідера та володаря Кремля.
Він — король Чечні. Точніше, не король, а власник закритого акціонерного товариства "Чеченська республіка". Російські опозиціонери із "Відкритої Росії" детально проаналізували діяльність Рамзана Кадирова на посту президента Чечні. Висновки вкрай невтішні.
За роки правління Кадиров постійно шантажує Кремль нестабільністю у регіоні, витягуючи у федерального бюджету фантастичні суми на своє утримання. Лише офіційних дотацій надійшло на 500 мільярдів рублів. Та справжнє джерело прибутків чеченського лідера — масові побори з власного населення.
Займається ними так званий "фонд імені Ахмата Кадирова" покійного батька Рамзана. Щомісячно кожен чеченець, який працює, має сплатити у фонд обов'язкову частину свого заробітку. Найлегше бюджетникам — лише 10% прибутку. А от бізнес віддає рівно половину.
Фонд на папері займається будівництвом житлових будинків, ремонтом доріг та освітніми програмами. Насправді ж гроші йдуть зовсім не на це. Виступити проти Кадирова нереально. Персональна армія глави Чечні — більше 80-ти тисяч ідеально навчених убивць, більшість з яких в першу чеченську бігали з молодим Рамзаном по лісах та вбивали російських солдатів.
Зараз же Кадиров клянеться у вірності тільки одному Путіну. Хоча не все так просто, як здається. Влада чеченського князя тримається на масових поборах та вбивствах усіх незгідних: прикладів викрадення людей, тортур та зникнень простих чеченців безліч.
Повний випуск програми "Вєсті Кремля" дивіться тут.
Автори фільму знайшли вцілілих жертв режиму Кадирова. Одні вимушені втікати за кордон, інші — тремтячи від страху, живуть у Чечні і бояться говорити.
Фінал фільму невтішний. Змінити існуючий стан справ можна лише після відходу Кадирова від влади. А він готовий це зробити так само, як і решта світових диктаторів — вперед ногами і під похоронний марш. Процес "декадирізації" займе десятки років.