УКР РУС
3 травня 2017, 12:38
4

Ні слова про Україну: 5 висновків із телефонної розмови Трампа і Путіна

Офіційні прес-релізи Білого дому та Кремля про довгоочікувані переговори президентів Росії і США, які відбулися 2 травня, дуже розпливчасті. До того ж, багато важливих питань навмисно залишилися неозвученими.

Але те, про що у телефонній розмові замовчали, не менш важливо, ніж те, про що Путін і Трамп поговорили, пише Foriegn Policy.

Журналісти американського видання зробили 5 важливих висновків із офіційних заяв, оприлюднених після перемовин Володимира Путіна та Дональд Трампа.

Читайте також: Переговори Трампа та Путіна: з'явилися деталі телефонної розмови

1. Питання Сирії. Як наголошується в прес-релізі Білого дому, два президенти погодилися з тим, що "страждання в Сирії тривають занадто довго". Вони обговорили питання про створення "зон безпеки і деескалації" в цій країні, щоб полегшити життя мирному населенню, зазначається у публікації. Білий дім також оголосив, що направить свого представника на черговий раунд сирійських мирних переговорів, які пройдуть на цьому тижні в столиці Казахстану Астані.

2. Питання Північної Кореї. Ця країна, що стала найгострішою геополітичною проблемою для Трампа в перші 100 днів його президентства, вперто здійснює свою програму зі створення ядерної зброї і проводить випробувальні пуски ракет, незважаючи на численні і зловісні застереження з боку Трампа. У російській заяві підкреслюється, що Кремль закликав до стриманості і зниження рівня напруженості, підкресливши важливість дипломатичного рішення. У прес-релізі Білого дому Північна Корея теж згадана, але лише одним рядком.

І нарешті, вони поговорили про те, як найкращим чином вирішити дуже небезпечну ситуацію в Північній Кореї,
– вказано у документі.

3. Липнева зустріч віч-на-віч у Гамбурзі. В американській заяві про неї не згадується. У російському ж прес-релізі відповідне повідомлення присутнє. Мабуть, два лідери домовилися продовжувати телефонні переговори, але вони також говорили про проведення особистої зустрічі на саміті G20 в німецькому Гамбурзі (викликавши розчарування у тих, хто сподівався на повідомлення російської преси про те, що їхня перша зустріч відбудеться в травні), йдеться у публікації.

4. Ні слова про Україну. Характерно те, що в заявах Білого дому і Кремля про телефонну розмову нічого не говориться про Україну. Російське вторгнення на схід України і незаконна анексія Криму, яка викликала введення проти Москви американських і європейських санкцій, є дуже болючою темою у відносинах між Сходом і Заходом. Те, що в прес-релізі Білого дому нічого не говориться про Україну, може означати наступне: можливо, Трамп вважає Сирію та Північну Корею більш важливими питаннями для двосторонніх відносин. Або ж адміністрація (неодноразово давала привід для сумнівів у відданості США Україні) хоче відсунути це питання на задній план, щоб домогтися більшої поступливості від Москви і готовності до співпраці, відзначають автори статті.

5. Замовчали все, що стосується прав людини. Були й інші важливі питання, які досить красномовно були відсутні на порядку переговорів. Це російське втручання у вибори, передбачувані викрадення і вбивства геїв у Чечні, розгін санкт-петербурзької демонстрації на захист прав гомосексуалістів, право на свободу зборів, а також репресії проти громадянського суспільства. Щодо цих питань, на думку авторів публікації, адміністрація Трампа очевидно вирішила мовчати.

Читайте також: Тіллерсон прокоментував та оцінив телефонну розмову між Путіним і Трампом