Історична пам'ять: що вплине на позицію Німеччини поставити Україні танки
Для Олафа Шольца важливо, щоб Німеччина постачала танки Україні не самостійно. Потрібно, щоб техніку надавала коаліція країн.
Таку думку в ефірі 24 Каналу висловив політтехнолог Михайло Шейтельман. При чому, формат цієї коаліції не настільки важливий.
До теми Танки чи засоби для захисту неба України: чого очікувати від "Рамштайну-8".
"Або НАТО повинно постачати танки, або ЄС. Але достатньо якоїсь коаліції, яку можуть назвати "Рамштайн мінус", "Рамштайн плюс", "Рамштайн 10". Це також коаліція", – пояснив Шейтельман.
За словами політтехнолога, така коаліція вже вимальовується, оскільки Велика Британія, Польща та Фінляндія вже погодилися надати танки Україні.
"Ще дві країни про це неофіційно заявляли. Я так розумію, що мова йде про Іспанію, яка ще влітку готова була надати танки, у них є понад 200 Leopard 2. Тому дуже гарні перспективи вимальовуються, коли німцям буде нікуди подітися", – припустив Шейтельман.
Що стимулює Німеччину надати танки Україні: дивитися відео
Тиск історичної пам'яті
Михайло Шейтельман вважає, що Німеччина не готова самостійно постачати танки Україні через історичну пам'ять. Для Шольца важливо, щоб ніхто не казав, що німецькі танки знову воюють у Східній Європі, як 80 років тому під час Другої світової війни.
З іншого боку, є великий історичний шанс, що Німеччина перестане нести на собі шлейф нацизму. Якщо вона вчасно вступить у війну за допомогою своїх танків на стороні добра, то вийде, що Німеччина допомогла в перемозі над російським фашизмом,
– пояснив політтехнолог.
Саме через історичну пам'ять, на думку Шейтельмана, Німеччина після Другої світової не брала участь у збройних конфліктах в одностайному порядку, а тільки у складі сил НАТО.
США створює прецеденти
Північноатлантичний альянс, на думку Шейтельмана, може взяти на себе роль організатора коаліції з постачання озброєння.
У НАТО немає власної армії. Воно не може послати кудись свої війська, бо у нього немає своїх військ. НАТО – це лише організатор. Вони можуть взяти на себе роль організації коаліції по збору озброєння,
– пояснив політтехнолог.
За словами Михайла Шейтельмана, Шольц залежний від дій США, бо для Німеччини Штати – це головний союзник.
"США створює прецеденти, а Німеччина їм слідує. Це нормально, це саме через історичну пам'ять. Для Німеччини, на відміну від інших країн, існує і можливість, і ризик", – вважає політтехнолог.
Історичний шанс
Штейтельман вважає, що наразі Друга світова є "крайньою" війною для Німеччини, а російсько-українська може нею стати. Для німців це шанс забути ту історію і почати нову епоху.
"Тому Шольц дуже обережний, як і будь-який німецький політик в останні 80 років", – підсумував політтехнолог.
Передача озброєння Україні: важливі новини
- Британський прем'єр Ріші Сунак у розмові з Володимиром Зеленським заявив, що хоче підсилити підтримку України й надати танки Challenger 2.
- Крім танків, Україна отримає 30 одиниць САУ AS-90 британського виробництва. Техніка може переходити з похідного положення і бойове менше, ніж за хвилину.
- Полковник ЗСУ в запасі Роман Світан вважає, що постачання танків Leopard 2 відбудеться у два етапи. Спочатку німецький уряд дозволить постачати техніку іншим країнам, а потім включиться і сама.