Нова стратегія: чому люди Порошенка захоплюють радіомережу
Напередодні виборів медіакомпанія, яку вважають підконтрольною людям з оточення чинного президента, відкрила власну радіостанцію. 11 жовтня попри заяви щодо необхідності розвивати суспільне і регіональне мовлення, новоспеченому радіо "Прямий FM" Нацрада віддала сім радіочастот.
Національне радіо "Прямий FM" – це мовник на базі телеканалу "Прямий", який пов'язують з Президентом Петром Порошенком, і це буде розмовне радіо.
Читайте також: "Вони ніколи і не сварились": експерт розповів, як Порошенко і Медведчук ділять електорат
11 жовтня Національна рада дала новій радіостанції шанс мовити у семи містах по Україні: Нікополі, Марганці, Павлограді Дніпропетровської області, Мелітополі, Запорізької, Переяслав-Хмельницькому, Білій Церкві на Київщині та Лубнах Полтавської області. Нова радіостанція хотіла мовлення і в чотирьох обласних центрах – Дніпрі, Харкові, Львові, Одесі, однак, там Нацрада підтримала суспільного мовника, бо він має законодавчу перевагу.
Дали добро на нову радіостанцію, бо дуже сподобався формат майбутнього мовлення, переконували у Нацраді. Члени Нацради ледь не просили вибачення за голосування, в яких надавали перевагу суспільним радіо чи місцевим мовникам. І навіть по кілька разів переголосовували, аби "Прямий" отримав частоти. Не голосував "за" лише один член Нацради – Олег Черниш.
Олег Черниш
Це радіо створюється під вибори певними політичними силами і я не певен, що воно буде об'єктивним,
– сказав член Нацради з питань телебачення і радіомовлення Олег Черниш.
Про те, що радіо створюється, як рекламний майданчик під вибори говорив і нардеп Сергій Лещенко. Обоє також наводили аналогію з "Суперрадіо". Сім років тому через непрозорий конкурс в Нацраді абсолютно нову радіостанцію з нуля створили так звані "попередники". Вона стала найбільшим ФМ-мовником в державі. І невдовзі увійшла до Українського медіа холдингу Сергія Курченка – імперії ручного олігарха Януковича. В Нацраді виправдовуються, радіо сім'ї Януковича отримало набагато більше частот – аж 50.
Сергій Курченко
Нацрада публічно декларувала, що для держави в пріоритеті – розбудова суспільного і регіональних мовників та розвиток чинних національних радіостанцій. Однак під час голосування цей принцип спрацював лише частково.
Експерти зазначили, що найбільшою проблемою у створенні нового мовника – це перенасичення ринку медіа. Мовляв, поява нових національних мереж призведе до неприбутковості сфери. А неприбуткові і дотовані ЗМІ означають їхню ще більшу залежність від політиків. В Нацраді ж з цією тезою незгідні і вважають, що конкурентність, особливо розмовному формату, не завадить.
Нагадаю, що сам "Прямий канал" створений на базі колишнього "Тонісу". Цей ресурс сина Віктора Януковича Олександра мали заарештувати та передати в управління державі. Натомість його купив екс-голова Київської міської державної адміністрації – колишній регіонал Володимир Макеєнко. Де-факто ж, стверджують ЗМІ, канал перейшов у сферу впливу оточення Петра Порошенка. За рік до виборів завелись й радіостанцією.