Новації тижня: Гнучкий LG G Flex, есмінець майбутнього та робот Janken

9 листопада 2013, 23:01
Читать новость на русском

Серед найцікавіших технологічних новин цього тижня: смартфон LG G Flex дійсно згинається, у США спустили на воду новітній есмінець, а робота Janken неможливо обіграти в "камінь-ножиці-папір".

Правдива гнучкість

LG G Flex, який компанія представила нещодавно, справді можна зігнути. Раніше вважали, що смартфон хоча й оснащений вигнутим екраном, однак має жорсткий корпус. Утім, як з'ясувалось, LG G Flex таки може витримати згинання. А ще задня кришка апарата вкрита унікальним матеріалом, який може самостійно "загоюватись". Ці особливості дозволять власникові уникнути серйозних пошкоджень смартфона.

Нагадаємо, апарат оснащений 6-дюймовим HD-екраном на органічних світлодіодах. Процесор - 4-ядерний Qualcomm Snapdragon 800 з частотою 2.2 ГГц, 2 Гб оперативки і 32 "гіги" флеш-пам'яті. Також на бОрті - тильна камера на 13 Мп. Працює вигнутий планшетофон на базі Android 4.2.2 Jelly Bean.

Есмінець майбутнього

У США спустили на воду суперсучасний есмінець. Корабель на ім'я Zumwalt призначений для нанесення високоточних ударів по берегових цілях. Судно передадуть американським Військово-морським силам у 2014 році, а поки триває його добудова.

Есмінець оснастять низкою стелс-технологій та потужними двигунами, які дозволять розвивати швидкість до 30 вузлів. В арсеналі "Замволта" буде 20 пускових установок Mk. 57 VLS на 80 ракет, дві 155-міліметрові гармати та дві зенітки Mk. 110 калібром 57 мм.

Також корабель зможе перевозити на борті один гелікоптер Sikorsky SH-60 Sea Hawk і три безпілотні літальні апарати MQ-8 Fire Scout.

Камінь-ножиці-папір

Японські науковці розробили робота, якого неможливо перемогти у "камінь-ножиці-папір".

Janken оснащений високошвидкісною камерою, завдання якої - фіксувати рух пальців. Система все аналізує і парирує переможною комбінацією - за 1 мілісекунду! Така затримка не помітна для людини, тож здається наче робот щоразу передбачає фігуру опонента.

За словами науковців, це перші кроки до створення роботизованої системи управління жестами з мінімальним часом відклику. У майбутньому це знадобиться для розробки військових машин, а також... футбольної команди. Перший повноцінний матч між людьми та роботами планують провести у 2050 році.