Головні новини 2 грудня: карантину вихідного дня не буде, Венедіктова зірвала підозру Татарову

3 грудня 2020, 08:00
Читать новость на русском

Уряд не продовжив карантин вихідного дня. Україна зірвала спробу Кремля легімітизувати бойовиків. Генпрокурорка Венедіктова, ймовірно, заблокувала вручення підозри заступнику глави Офісу Президента Олегу Татарову. Справу про зґвалтування у Кагарлику передали до суду. Рада заборонила продаж електронних сигарет дітям. Такими були головні новини 2 грудня.

Найважливіші новини України та світу за середу, 2 грудня:

Актуально Коли буде локдаун в Україні: ймовірні дати і прогнози

В Україні не продовжили карантин вихідного дня

В Уряді не продовжили карантин вихідного дня. Хоча прем'єр-міністр Денис Шмигаль відзначив, що обмеження таки дали позитивний ефект. Зокрема, зменшився прогнозований рівень захворюваності.

Що буде далі

Наразі по всій Україні діятимуть обмеження помаранчевої зони. Проте у владі вже обговорюють подальші рішення. Зокрема, секретар РНБО Олексій Данілов підтвердив, що локдаун в Україні таки введуть. Щоправда, коли саме – невідомо.

Шмигаль наголосив, що про рішення повідомляють за 7 днів до запровадження.

Україна зірвала спробу Росії легітимізувати бойовиків в ООН

Росія мала намір легітимізувати бойовиків на Донбасі. Для цього Кремль намагався використати формат Арріa у межах Ради безпеки ООН.

Україна зірвала спробу Росії. Щоправда, бойкот висловили також США, Франція, Німеччина, Естонія і Бельгія, Велика Британія. Тобто всі країни-учасниці ОБСЄ, які входять до Ради Безпеки ООН, крім Росії.

Що таке формат Арріа?

Це засідання, які передбачають неформальні конфіденційні зустрічі. На них переважно запрошують тих, хто не має права чи можливості брати участь в офіційних засіданнях Радбезу.

У чому річ

Представники окупованих територій Наталя Ніконорова та Владислав Дейнего хотіли 2 грудня вперше виступити на засіданні Радбезу. Говорити хотіли про реалізацію мінських домовленостей.

Якби представники бойовиків виступили, то це фактично означало б їхню легітимізацію на рівні Радбезу ООН.

Важливо Росія запросила бойовиків на неформальну зустріч, а ті назвали її виступом в Радбезі ООН

Венедіктова зірвала вручення підозри Татарову

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура підготували підозру посадовцю "Укрбуду". За інформацією ЗМІ, це заступник глави Офісу Президента Олег Татаров. Однак генпрокурорка Ірина Венедіктова відсторонила від роботи прокурорів, що вели справу.

Підозру Татарову нібито мали оголосити 2 грудня. Однак детективи НАБУ помітили постанову про заміну прокурорів.

Що кажуть у НАБУ

У бюро наголосили, що Венедіктова змінила прокурорів таємно та всупереч законодавству. Крім того, у НАБУ стверджують про тиск з боку Офісу генпрокурора у справі майна Нацгвардії.

Важливо Спеціаліст по розгону Євромайдану: чому Татаров досі в Офісі президента?

Що відомо про справу Олега Татарова

  • НАБУ розслідує ймовірну причетність Татарова до фальсифікації експертизи у справі колишнього нардепа і забудовника Максима Микитася.
  • Мовиться про розкрадання грошей під час будівництва житла для Нацгвардії.
  • За даними слідства компанія "Укрбуд" Микитася заволоділа 81 мільйоном гривень.
Зверніть увагу! Микитась добровільно відшкодував до державного бюджету 50 мільйонів гривень. Хоча сума збитків становить понад 81 мільйон.

Справу про тортури та зґвалтування у Кагарлику передали до суду

Офіс Генпрокурора скерував до суду справу про тортури і зґвалтування у Кагарлицькому відділенні поліції.

5 поліцейських підозрюють у катуванні, насильницькому викраденні та зґвалтуванні. Наразі двоє фігурантів перебувають в СІЗО, ще одного – відпустили.

Справа про зґвалтування у Кагарлику: що відомо

  • За версією слідства, поліцейські у Кагарлицькому відділку поліції незаконно затримували людей та катували їх. Нібито для розкриття злочинів.
  • Однак розслідування щодо дій поліцейських почалося після того, як вони познущалися з 25-річної Нелі Погребецької.
  • Жінку обманом затягнули до відділку як свідка. Потім її жорстоко катували. Зокрема, вдягали протигаз, били кийками, стріляли з табельної зброї над головою.
Детальніше про с праву щодо зґвалтування у Кагарлику читайте за посиланням.

Рада заборонила продаж електронних сигарет дітям

Верховна Рада заборонила продаж електронних сигарет та пристроїв для нагріву тютюну дітям. За таке рішення проголосували 309 нардепів. Відтепер купити пристрої можна тільки після 18 років.

Яке покарання передбачили для порушників

  • Порушників штрафуватимуть від 6 800 до 13 600 гривень. Якщо ж вони знову порушать закон, штраф сягне від 13 600 до 23 800 гривень.
  • Продавець зможе вимагати від покупців документів про вік. У разі відмови їх надати, відмовлятиме в продажу.

Детальніше Рада заборонила продаж електронних сигарет дітям