Ну і що, що Туреччина не визнає Крим російським, – Путін

22 жовтня 2020, 23:01
Читать новость на русском

Президент Росії Володимир Путін заявив, що не дослухається до думок світових лідерів щодо анексії Криму. Зокрема, його не цікавлять висловлювання президента Туреччини Реджепа Ердогана.

Що Путін сказав про Ердогана

Путін наголосив, що у нього із президентом Туреччини часто не збігаються політичні погляди. Про це інформують російські ЗМІ, повідомляє 24 канал.

Зверніть увагу Турбуємося, як би не застудитися на ваших похоронах, – Путін заявив, що Росія "не згасне"

Прагнення Ердогана щодо Криму я не знаю. Мені це не цікаво, тому що інтереси Росії надійно захищені. Думаю, що й інші наші партнери це розуміють. Ну і що, що Туреччина не визнає Крим російським?
– наголосив Путін.

Російський лідер також звернув увагу, що вони з Ердоганом мають абсолютно різні погляди на ситуацію у Нагірному Карабасі.

Що Путін сказав про Європу та США

Президент Росії заявив, що знає начебто демократичну позицію Європи та США. Однак на думку Путіна, референдум у Криму був найвищим проявом демократії.

"Вводять ось санкції проти кримчан. Якщо це анексія – вони жертви? За що проти них вводять санкції? А якщо вони проголосували – то це прояв демократії. Вводять санкції за демократію? Маячня", – наголосив Путін.

Позиція Ердогана щодо Криму

  • 16 жовтня Президент України Володимир Зеленський та президент Туреччини Ердоган підписали нову військову угоду. Ердоган наголосив, що офіційна Анкара готова співпрацювати з Україною та гарантує безумовну підтримку українському суверенітету.
  • У заяві двох президентів мовиться, що їхні країни докладуть усіх зусиль, необхідних для деокупації Криму та Севастополя.
  • Окрім того, Зеленський запросив Ердогана долучитися до формату "Кримська платформа".

Що відомо про анексію Криму Росією

  • Росія анексувала український Крим у 2014 році.
  • Захоплення півострова розпочалося у лютому. Тоді Росія перекинула у Крим своїх військових у формі без розпізнавальних знаків. Паралельно там діяли російські "козаки", які називали себе "самообороною Криму.
  • У березні у Криму відбувся так званий референдум щодо приєднання півострова до РФ. Референдум був незаконним, а його результати – сфальсифікованими.
  • Цей референдум не визнали ні Україна, ні світова спільнота. Однак саме його результати стали підставою для незаконного "приєднання" півострова до Росії.