Обережно, бурулі: хто відповідальний за наслідки від падіння брил
Бурульки можуть покалічити чи навіть убити. Під час морозів вони загрозливими брилами нависають над перехожими. Пропри те, що з року в рік трагедії повторюються – їх не поспішають збивати з дахів будинків.
В Україні відомі сотні випадків, коли бурульки травмують чи навіть убивають.
Читайте також: У Житомирі активісти висипали відро піску в кабінеті чиновника: відео
Крижана брила не обирає жертву – нею може стати будь-хто. Одного разу просто під час інтерв'ю брила впала на голову міністру енергетики Сербії Олександру Античу.
А минулої зими подібний випадок ледве не стався з людиною з оточення українського гаранта. Під час промови Петра Порошенка бурулька впала в кількох сантиметрах від його охоронця.
Падіння бурулі біля охоронця Порошенка
Під час зими бурульки травмують десятки людей. А все через те, що власники будинків нехтують елементарними правилами безпеки. Юристи пояснюють, що за подібні трагедії несуть адміністративну та кримінальну відповідальність ті, хто обслуговує будинок.
Якщо той в управлінні ОСББ та ЖБК, то питати треба з їх керівництва. У торговельних центрах та на підприємствах – з власників чи відповідальних за благоустрій. У державних установах – з адміністрації.
Якщо є стороння фірма, яка обслуговує будинок – приватний ЖЕК, наприклад, або комунальне підприємство, то претензії будуть пред'являтися саме до такої структури,
– зазначив кандидат юридичних наук Василь Мірошниченко.
Аби в суді притягнути винних до відповідальності, потрібно:
- Двоє свідків.
- Фото або відеодоказ, на якому буде чітко видно, що ситуація сталася саме в цьому місці і саме з вами або вашим майном.
Власне, контролювати очищення покрівель від буруль та снігу мають районі ради. Зокрема, у департаменті благоустрою Київської міськдержадміністрації запевняють – тих, хто вчасно не чистить дахи штрафують. З власників приватних будинків стягують 1360 гривень. Штраф для юридичних осіб і посадовців на 400 гривень більший.
Відповідь Київської міської ради
В середньому робота альпіністів коштує 15 гривень за квадратний метр. Тобто, за житловий будинок з засніженим дахом у тисячу квадратів доведеться заплатити 15 тисяч гривень.
Тому, зрозуміло, власникам будинків дешевше заплатити штраф. Хоча така економія часто закінчується фатальними наслідками. Але поки у столиці обійшлося без жертв, запевняють у Київському департаменті охорони здоров'я.