Обмеження на ліки з Росії та Білорусі: у МОЗ пояснили, чи викличе це дефіцит в Україні
Джерело:
МОЗПісля ухвалення закону про обмеження ввезення ліків вироблених у Росії та Білорусі не варто побоюватися дефіциту. Адже Україна й без нього практично не закупляла ліки в держави-агресорки.
Про це 11 червня повідомив перший заступник міністра охорони здоров'я Олександр Комаріда. Він навіть назвав плюси такого рішення для України.
Зауважте Закон полегшить все, – мати тяжкохворої дівчинки про важливість легалізації медичного канабісу
Ще будуть продавати біоподібні препарати
Представник МОЗ акцентував на тому, що не обмежуватиметься обіг інноваційних лікарських засобів та біоподібних препаратів. Наприклад, нововведення не стосується інсуліну.
Тому посадовець закликав не ставитися жорстко до наявності в аптеках генеричних ліків, виготовлених в Росії. Проте все ж у медичних установах їх не видавали та не будуть видавати.
Варто зазначити, що українці не отримують препарати російського виробництва вже давно. Тому дефіциту ліків ми не очікуємо, навіть навпаки: я впевнений, що нове законодавство стимулюватиме українських виробників до виготовлення нових препаратів,
– підкреслив Комаріда.
Також варто зауважити, що Міністерство винесло критерії для скасування реєстрації ліків, виготовлених у Росії чи Білорусі, на громадське обговорення. Тому зі всіма зауваженнями ще будуть працювати.
Які ліки заборонили продавати в Україні
Наказ МОЗ щодо порядку негайного припинення реєстраційного посвідчення на лікарський засіб з'явився ще у 2020 році. Проте тепер у ньому передбачено, що ліцензії позбавлятимуться всі препарати, які вироблялися в цих країнах. Це стосується навіть ліків, які мали лише одну з багатьох стадій приготування в цих країнах.
Закон про обмеження обігу ліків, виготовлених у Росії та Білорусі, спрямований на зниження рівня податків, що надходять до бюджетів цих країн та фактично фінансують війну,
– зауважив представник МОЗ.
Комаріда також наголосив, що рішення здебільшого стосується бізнесу та "точно не покликане знизити якість лікування і життя українських пацієнтів".
МОЗ України закликало не постачати ліки в Росію
Міністерство охорони здоров'я 9 червня звернулося до європейських фармкомпаній. Їх просили переглянути асортимент ліків, які постачають в Росію. У листі підкреслили, що це лише на краще. Адже таким чином у державі-агресорці буде можливість лікуватися власними "якісними" препаратами.
Ми закликаємо європейських фармацевтичних виробників переглянути асортименти препаратів, які вони постачають у Росію, та відмовитися щонайменше від постачання тих, які на їхньому ринку наявні,
– сказав перший заступник глави МОЗ.
Згідно з результатами дослідження, переважна більшість ліків, які постачаються в державу-агресорку, є генериками. Тому в них не теж не виникне дефіциту, але значно зменшаться надходження в бюджет.
Раніше – окупанти відібрали ліки, які везли у реанімацію: дивіться відео