Наймасштабніший обмін: як додому поверталися захисники – зворушливі кадри від СБУ
Джерело:
СБУ3 січня Україні вдалося повернути з полону 230 українців. У СБУ показали ексклюзивне відео, від якого очі на мокрому місці.
У середу, 3 січня, Україні вдалося здійснити наймасштабніший обмін полоненими. Так, додому цього дня повернулися 230 українців. Більшість із них – захисники нашої держави.
Читайте також Вперше з серпня: Україна повернула з російського полону понад 200 воїнів і цивільних
Зворушливе відео повернення
Це результат роботи Об'єднаного центру з координації пошуку та звільнення військовополонених, який виконав рішення Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими. Життя кожного українця – найвища цінність!
– наголосили у СБУ.
СБУ показала повернення захисників 3 січня: зворушливе відео
У СБУ наголосили, що працюють над тим, щоб виконати доручення президента України та повернути кожного українця з полону.
Серед звільнених – остання дівчина-морпіх
З полону вдалося повернути ще й бойову медикиню зі складу 36 окремої бригади морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського. Вона впродовж виснажливих місяців перебувала у російському полоні.
Командир 36 бригади Сергій "Волина" Волинський зазначив, що додому повернулася Галина Федишин. На світлині, викладеній пресслужбою бригади та військовим одна і та ж дівчина. Відтак, можемо припустити, що мовиться про бойову медикиню. Вона – остання дівчина-морпіх, котра перебувала у російському полоні.
Вона пройшла важкий шлях оборони Маріуполя, завод "Ілліча", "Азовсталь" та пекельний полон…
– наголосив він.
У пресслужбі 36 бригади зазначили, що додому повернулися двоє піхотинців. Крім бойової медикині з російських катівень повернули також воїна танкового батальйону бригади. Відомо, що він відважно боронив, зокрема, завод "Ілліча" у Маріуполі.
Вітаємо брата та сестру на рідній землі вільної України! Радіємо разом з їхніми сім'ями та близькими. Пишаємось мужнім подвигом!
– кажуть у бригаді.
Зауважимо, що у 182 повернених захисників України був офіційний статус військовополоненого. Його підтвердив Міжнародний комітет Червоного Хреста. Також ще 48 оборонців вважали зниклими безвісти. У них був статус "пошук особи".