Обшуки та затримання у Криму: Україна підніме це питання в ООН

17 лютого 2021, 16:35
Читать новость на русском

Джерело:

МЗС України

Міністерство закордонних справ висловило рішучий протест через незаконні обшуки та затримання кримських татар. Україна 23 лютого винесе це питання на розгляд сесії Генасамблеї ООН.

Росія зобов’язана добросовісно виконувати свої міжнародно-правові зобов’язання. Країна-агресор повинна покласти край політичним репресіям проти населення тимчасово окупованих територій.

Читайте також В Криму вночі проводили обшуки в будинках татар: реакція Представництва Президента України

У Криму провели обшуки

У ніч на 17 лютого відбулися обшуки у будинках кримчан Абдулборі Махамадамінова, Азамата Еюпова, Тимура Ялкабова, Ібрагімова Ернеста, Олега Федорова, Ленура Сейдаметова і Яшара Шихаметова.

Серед згаданих осіб є активісти "Кримської солідарності" та проєкту для дітей політв’язнів "Кримське дитинство", що чітко вказує на політично мотивований характер дій окупаційної влади півострова.

Ці дії в черговий раз свідчать про повне ігнорування Москвою основоположних норм міжнародного гуманітарного права, своїх зобов’язань як держави-окупанта. Про готовність до використання незаконних силових методів для придушення політичного і релігійного інакомислення та блокування правозахисної діяльності на тимчасово окупованій українській території,
– наголосила заступниця глави МЗС Еміне Джапарова.

Міністерство закордонних справ закликав міжнародних партнерів надати належну оцінку незаконним діям Росії в тимчасово окупованому Криму.

Зверніть увагу! У 2020 році в Криму також пройшла хвиля обшуків у будинках кримських татар. Вони стартували о 4 ранку в 7 будинках одночасно. Тоді затримали 6 кримсько-татарських активістів.

Окупація Криму Росією: коротко

  • Взимку 2014 в Криму озброєні російські військові захопили будівлю Верховної Ради Криму, Сімферопольський аеропорт, Керченську поромну переправу та блокували дії українських військ.
  • 16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся так званий "референдум" про статус півострова.
  • Росія включила Крим до свого складу. Україна, ЄС та США не визнали результатів голосування.
  • У Кремлі категорично відмовляються обговорювати окупацію Криму. Провідні країни світу запровадили санкції проти РФ через анексію Криму.
  • В Україні розробляють план деокупації.