ОБСЄ провела екстрене засідання через загострення в Нагірному Карабасі: про що говорили

29 вересня 2020, 21:50
Читать новость на русском

Ввечері 29 вересня постійна рада ОБСЄ зібрала екстрене засідання через загострення ситуації в Нагірному Карабасі. Європейський Союз закликав сторони конфлікту до негайного припинення бойових дій.

Про що говорили на засіданні

ЄС закликав Вірменію та Азербайджан відновити конструктивний діалог під егідою співголів Мінської групи ОБСЄ. Все для того, щоб врегулювати конфлікт у Нагірному Карабасі відповідно до міжнародного права. Про це повідомляє Укрінформ.

Все ж таки Хто може завершити війну між Вірменією та Азербайджаном?

Крім того, Євросоюз наполіг, аби сторони конфлікту утрималися від дій, які можуть призвести до посилення напруженості на місцях.

Також ЄС висловив співчуття сім'ям загиблих та побажав швидкого одужання пораненим.

Засідання постійної ради ОБСЄ розпочалося о 19:00 за київським часом. Про це йдеться в повідомленні головування Албанії в ОБСЄ в Twitter.

Постійна рада збереться сьогодні о 17:00 (19:00 за Києвом) за центральноєвропейським часом для обговорення останніх подій в контексті нагірнокарабаського конфлікту,
– йдеться в повідомленні.

Що відбувається в Нагірному Карабасі

  • У Міноборони Азербайджану стверджують, що Вірменія продовжує провокації та артобстріли. Зокрема, бойові дії в зоні нагірно-карабахського конфлікту тривали і вночі з 28 на 29 вересня.
  • За повідомленням Азербайджану, підрозділи Збройних сил країни вранці знищили танк, автомобіль і близько 10 вірменських військових, а вночі – колону автомобільної техніки і артилерійську батарею.
  • Прессекретарка Міноборони Вірменії Шушан Степанян повідомила, що вірменські підрозділи відбили атаки Азербайджану за різними напрямками, завдавши противнику значних втрат. Зокрема, знищили групу атакувальної бронетехніки.

Туреччина втрутилася у конфлікт

29 вересня Туреччина заявила про готовність підтримати Азербайджан як за столом дипломатичних переговорів, так і на полі бою. Анкара закликала Вірменію забиратися геть з Карабаху.

Згодом Вірменія заявила, що у повітряному бою у Нагірному Карабасі 29 вересня турецький винищувач збив вірменський. Внаслідок цього загинув пілот.

Втрати сторін після відновлення конфлікту

За інформацією Міністерства оборони Вірменії загинули 59 і поранено близько 100 військовослужбовців, 10 з них евакуйовано в Єреван. Водночас Міноборони Азербайджану повідомило, під час бойових дій в Нагірному Карабасі було вбито понад 550 військовослужбовців Вірменії.

Президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив, що його країна також зазнала втрат: як серед військових, так і серед мирних жителів. Власні втрати в Азербайджані ще уточнюють. Натомість за інформацією Міноборони Вірменії, під час бойових зіткнень 27 вересня з азербайджанської сторони загинули близько 200 військових.

Втрати серед мирного населення

Вірменія повідомила про загибель двох мирних жителів і 30 поранених. В Азербайджані повідомили про загибель сім'ї з п'яти осіб і поранення 19 цивільних.

Історія конфлікту в Нагірному Карабасі

  • На початку 1990-х років через конфлікт з вірменським населенням регіону та Вірменією Азербайджан втратив контроль над територією Нагірного Карабаху та семи районів.
  • Режим припинення вогню між Вірменією та самопроголошеною Нагірно-Карабаською республікою з одного боку і Азербайджаном з іншого боку встановили у 1994 році.
  • Наразі переговорний процес йде за посередництва мінської групи ОБСЄ. У неї входять Азербайджан, Вірменія, Білорусь, Німеччина, Італія, Швеція, Фінляндія та Туреччина. Співголовами групи є Росія, Франція та США.
  • Азербайджан не вважає самопроголошену Нагірно-Карабахську Республіку стороною конфлікту та відмовляється вести з нею перемовини.