2010 – рік, коли в Одесі стартували "східноєвропейські Канни"
2010 – в Україні вперше відбувся Одеський міжнародний кінофестиваль. Масштабне дійство стало одразу однією із резонансних кіноподій року. Зараз фестиваль по-праву називають "східноєвропейськими Каннами".
Сайт "24" розпочав проект до Дня Незалежності. 25 років самостійного шляху, 25 років досягнень і звершень. Чим запам’ятався кожен рік? Згадайте з нами – як це було!
В рамках першого кіноогляду показали 16 повнометражних фільмів 2010 року, ще понад 50 фільмів показали у позаконкурсній програмі.
Гостями молодого кінофоруму стали голлівудський актор Рутгер Хауер, режисери Вадим Перельман, Кшиштоф Зануссі, Кіра Муратова, Юрій Мамін та інші.
Як і годиться, на фестивалі гучно проводять церемонії відкриття, закриття, і куди ж без червоної доріжки! Саме тут зіркові гості можуть покрасуватися перед фотокамерами та своїми шанувальниками.
Напевно, найбільшим успіхом першого фестивалю є запрошення в якості голови журі першого кінофесту голландця Йоса Стеллінга, який виховувався на творчості великих представників італійського неореалізму.
Однією з головних подій першого фестивалю став спеціальний показ відреставрованої копії картини Сергія Ейзенштейна "Броненосець "Потьомкін".
Читайте також: 2009 – рік, коли "Шахтар" виграв головний трофей незалежного українського футболу
Проходив показ під відкритим небом на знаменитих Потьомкінських сходах. Біля екрану розмістився симфонічний оркестр, під чий музичний супровід і демонструвався фільм.
Призи
Головним призом фестивалю є статуетка "Золотий Дюк" та грошова винагорода в розмірі 12 тисяч євро. Перші два роки головний приз Одеського кінофестивалю вручався на основі рішення журі.
Починаючи з 2012 року Гран-прі Одеського кінофестивалю вручається за підсумками глядацького голосування.
Перший статуетку "Золотий Дюк" отримав в 2010 році російський режисер Андрій Кавун за стрічку "Дітям до 16...". Від радості переможець зняв черевики і вийшов отримувати нагороду босоніж.
Масштабність
Вже перший фестиваль відвідало понад 40 тисяч глядачів. Наступного, 2011 року покази відвідало вже понад 70 тисяч глядачів, на фестивалі побувало більш ніж 5 тисяч гостей, було акредитовано близько 450 журналістів.
На третьому Одеському кінофестивалі у 2012 році покази відвідало близько 100 тисяч глядачів, було акредитовано близько 4500 гостей і 700 представників ЗМІ, аудиторія телетрансляцій церемоній відкриття і закриття становила близько 3 мільйонів осіб.
А в 2015 році лише покази відвідали більше 120 тисяч глядачів.
Нагороди
У 2011 році, в останній день своєї роботи Одеський кінофестиваль отримав відзнаку від авторитетного міжнародного співтовариства журналістів – Голлівудської асоціації іноземної преси HFPA (Hollywood Foreign Press Association), що вручає премію "Золотий Глобус".
Редакція "24" вітає усіх з прийдешнім Днем Незалежності!