Комуністичних назв в Одесі не буде: суд визнав незаконним рішення Труханова

26 серпня 2021, 14:47
Читать новость на русском

Джерело:

"Думская"

Одеський окружний адмінсуд 25 серпня визнав незаконною спробу мера Одеси Геннадія Труханова повернути 2 декомунізовані топоніми. А саме, назви Проспекту Небесної Сотні та вулиці Інглезі.

Труханов перед попередніми виборами обіцяв їм повернути назву проспект Маршала Жукова та вулиця 25 Чапаєвської дивізії. Проте частина депутатів міськради звернулися до суду, оскільки старі назви суперечать закону.

Теж про мера Російськомовний гімн Одеси: Труханов назвав провокацією зауваження мовного омбудсмена

Більше про звернення до суду

Позивачами у цій справі були місцевий осередок партії "Європейська солідарність" та Український інститут національної пам'яті. Сторону позивачів представляла членкиня політичної партії Жанна Мадриченко.

У суду просили скасувати рішення скандального мера від 14 вересня 2020 року "Про скликання громадських слухань щодо обговорення питань про повернення деяким об'єктам топоніміки у місті Одеси попередніх назв". У клопотанні апелювали до закону України про засудження радянського і нацистського тоталітарних режимів.

26 травня вже пройшло підготовче засідання по цій справі. Після цього сторони мали ознайомитися з матеріалами справи та підготуватися до першого засідання 17 червня.

Коротко про це перейменування

Геннадій Труханов пообіцяв повернути декомунізованим вулицям назви в рамках своєї передвиборчої кампанії влітку 2020 року. Коли прийшла осінь, він таки розпорядився скликати відповідні громадські слухання.

Ідею перейменування схвалила історико-топонімічна комісія при міськраді, тому пройшли громадські слухання. Вони відбувалися у форматі "інтернет-конференції" 4 грудня 2020 року.

Згодом протягом двох місяців можна було пройти відповідне опитування на вебпорталі "Соціально активний громадянин". У його об'єктивності вже тоді були сумніви, оскільки в обговоренні взяли участь всього 713 жителів міста:

  • Ініціативу Труханова підтримали 463 людини.
  • Проти перейменування були 250 опитаних.

Слід зауважити, що тоді право голосу мали понад 700 тисяч одеситів.