Що відбувається в Одеському СІЗО після жорстокого вбивства

21 серпня 2017, 22:22
Читать новость на русском

Жорстоке убивство співробітниці одеського слідчого ізолятора знову нагадало про тих, хто опинився за ґратами. Таких в Україні 60 тисяч. Згадали і про умови, в яких перебувають люди. Десятиліттями нереформована сфера із низькими зарплатами, контрабандою за колючим дротом і високими парканами вийшла на світло. Тепер списи поміж собою ламають Мін'юст, прокуратура і офіс уповноваженого з прав людини.

У господарській частині Одеського слідчого ізолятора рецидивіст спочатку вбив, а потім розчленував жінку-охоронця. Частини її тіла знайшли у смітнику. Порушивши інструкції, жінка залишилась зі злочинцем віч-на-віч.

"Просто не вистачає людей. В нас у деяких установах – 50% некомплекту. В деяких інспекторів залишився оклад 1080 гривень. І ми доплатами доводимо до мінімальної заробітної плати. Тому чоловіки не йдуть на таку роботу, жінки працюють", – розповів заступник міністра юстиції України Денис Чернишов.

Керівника СІЗО на час розслідування відсторонили, а на території установи одразу після трагедії провели обшуки. У Мін'юсті стверджують, що інспектування планове, до Дня Незалежності.

Вилучено багато заборонених предметів, понад 20 літрів горілки, більш як 80 літрів бражки та 20 ріжучих предметів, в тому числі, сокиру,
– стверджує Денис Чернишов.

Але у Мін'юсті розповіли не про всі заходи, підозрюють у секретаріаті уповноваженого з прав людини.

Читайте також: "Шмони" – це звичайне явище, – у Нацполіції відреагували на катування людей у Одеському СІЗО

"Ставили питання: звідки фотографія з побитим взялась? Ми ж відібрали у всіх мобільні телефони. Це єдине питання, яке їх насправді турбує. Звідки витік інформації? Вони насправді раніше абсолютно не звертали увагу та ігнорували всі наші численні звернення щодо того, що насправді відбувається у пенітенціарній системі", – заявив керівник секретаріату уповноваженого ВРУ з прав людини Богдан Крикливенко.

В офісі уповноваженого кажуть, що після візиту спецпризначенців близько 10 осіб були травмовані. В'язні також скаржаться, що в них забрали і те майно, на яке вони мали дозвіл. Але побої – тема-табу.

Ця трагедія за ґратами може стати поштовхом для змін. Принаймні генпрокурор Юрій Луценко вже заявив, що треба змінити всіх керівників пенітенціарної системи. І про це хоче поговорити з прем'єр-міністром Володимиром Гройсманом найближчим часом. Але чи вистачить цього для реформування всієї системи – велике питання. Поки ж прокуратура займається розслідуванням жорстокого вбивства і дій адміністрації СІЗО.