Влада провокує суди Лінча, – активіст про справу 2 травня в Одесі
Київський суд Одеси виніс очікуване рішення по одному з епізодів справи 2 травня в Одесі, бо слідчі прокуратури та МВС не долучили низку важливих доказів до матеріалів. І це провокує громадськість на самосуд.
Так прокоментував рішення суду у кримінальному провадженні "3800" сайту "24" екс-очільник "Правого сектору" в Одесі Сергій Стерненко.
Суд розглядав справу по одному з кількох епізодів кримінального провадження щодо подій 2 травня 2014 року в Одесі, коли на колону футбольних уболівальників напали проросійські бойовики, у тому числі і громадяни Росії, у центрі міста на Грецькій площі. По справі проходило 20 антимайданівців, яких звинувачували в організації і участі в масових заворушеннях.
Читайте також: Справа 2 травня в Одесі: суд виправдав "антимайданівців", п’ятьох відпустили
Докази, які були долучені до справи, не дозволяли притягнути винуватців до відповідальності,
– сказав Стерненко.
За його словами, з першого дня слідство проявляло некомпетентність та халатність, умисно ігнорувала свідків по справі, не долучали низку відеоматеріалів.
Загалом спочатку справу вели понад 100 слідчих генпрокуратури на МВС, згодом їх скоротили до одного слідчого, розповідає Стерненко.
Читайте також: "Справа 2 травня": активісти пішли штурмом на суд, поліція застосувала сльозогінний газ
У свою чергу спільнота одеситів "Група 2 травня" організували супровід справи, аби допомогти слідчим розібратися у деталях, провести паралельний збір доказів та усі необхідні експертизи.
Стерненко вважає: поведінка слідчих свідчила, що силовики не зацікавлені у встановленні об’єктивності.
Я хочу помилятися, але я думаю, що оскарження справи нічого не змінить, бо система себе захищає. Зараз один з правоохоронців, який прикривав антимайданівців, керує департаментом одеської поліції,
– заявив Стерненко.
Він впевнений, що ця справа є показовою – як держава "захищає" свій власний авторитет і бореться за національну безпеку зі своїми ворогами. Така ситуація провокує подальші соціальні вибухи українців та суди Лінча, якщо сепаратисти 2014 року не будуть покарані.
Нагадаємо, двох антимайданівців, яких називали організаторами парамілітарного об'єднання "Одеська дружина" – Долженкова і Мефьодова – повторно затримали співробітники СБУ. Тепер їм інкримінують посягання на територіальну цілісність. Мефьодов є громадянином Росії.
Виправданий Сергій Долженков є сином генерала, який довгий час займав посаду ректора Одеського університету внутрішніх справ.