Офшорний бізнес Тимошенко: родина заробляє на мережі ломбардів
Родина Юлії Тимошенко отримала дохід у 2,4 млн грн від кіпрської компанії Diafox Consulting Limited, на яку в Україні оформлена мережа ломбардів “Дешева готівка”.
Центральний офіс ломбарду знаходиться в партійний будівлі, "захищеній" депутатською приймальнею обранця від БЮТу Сергія Власенка, йдеться у розслідуванні Мар`яни Мотрунич "Готівка від Тимошенко" для програми "Наші гроші з Денисом Бігусом".
Юлія Тимошенко не відповіла на питання, чим займається кіпрська компанія і за що отримав кошти її чоловік.
Я думаю, що про це варто спитати в чоловіка, я бізнесом не займаюся,
– сказала Тимошенко.
Ломбард заснований 2013 року. Нині мережа "Дешева готівка" нараховує 20 відділень. Прописаний ломбард за адресою вул. Героїв Севастополя 48, оф. 207. В цій будівлі розташований офіс Київського обласного відділення "Батьківщини", голова якої екс-нардеп Костянтин Бондарєв. Сама будівля належить компанії з ім'ям Бондарєва.
Тут же знаходиться приймальня народного депутата від "Батьківщини" Сергія Власенка. У попередніх випусках "Наші гроші з Денисом Бігусом" розповідали яке значення має табличка нардепів для комерційних структур. Приймальні народних обранців, як і самі депутати мають імунітет від правоохоронних органів.
Окрім центрального офісу ломбарду, в цій же будівлі зареєстрована низка компаній пов'язаних із Бондарєвим.
Сергій Власенко заперечує факт прописки ломбарду в його приймальні.
Я точно не маю ніякого відношення до ломбарду і моя приймальня точно не має ніякого відношення до ломбарду,
– заявив нардеп.
Проте згадати розмір своєї приймальні не зміг, зазначив тільки, що це "декілька кімнат".
У кіпрському реєстрі власником компанії Діафокс Консалтинг Лімітед зазначений "номінал" Артеміус Стилянов. Попри неможливість встановити справжнього власника, офшорку можно чітко ідентифікувати як компанію з кола інтересів БЮТу.
Читайте також: Якими статками володіють родичі Тимошенко: вражаючі дані
Ані Бондарєв, ані Власенко, ані Тимошенко не надали відповідь щодо кінцевого бенефіціара ломбарду.
Згідно із положеннями про ломбардну діяльність у назві ломбарду обов’язково повинен бути зазначений основний акціонер. У випадку з ломбардом "Дешева готівка" кінцевий власник невідомий і Нацкомфінпослуг. Окрім того у мережі є проблеми з "напівкримінальним" обігом принесених предметів: в ході експерименту ломбард готовий був прийняти ювелірні вироби без документів (ідентифікаційного коду і паспорту). Офіційна цифра ломбардного ринку за минулий рік 16 мільярдів гривень, за прогнозами Нацкомфінпослуг цього року оборот може сягнути 20 мільярдів гривень.
У 2008 році Юлія Тимошенко, як очільниця уряду, подала законопроект "Закону про ломбарди і ломбардну діяльність" на розгляд парламентарям. Пропозиція Тимошенко була відкинута Верховною Радою 2014 року. За останній рік лідерка партії задекларувала дохід Олександра Тимошенко 2 мільйони 770 тисяч гривень. Та заощаджень на загальну суму у приблизно 600 тисяч доларів.
Водночас з декларації зникла низка українських компаній Олександра Тимошенко, з 9 задекларованих попереднього року залишилось тільки дві. Більшість інших компаній переоформлені на третіх осіб і виводять на чеський бізнес чоловіка Тимошенко.