Огляд преси за 26 квітня

26 квітня 2011, 00:00
Читать новость на русском

“Кореспондент” пише про рейтинги президента та нинішньої влади, “Тиждень” про страхи щодо мирного атома. Детальніше про торгову націнку на товар читайте у тижневику “Коментарі”.

Сучасна Україна стала схожою на Радянський Союз з його подвійними стандартами: влада говорила, що жити стає краще і веселіше, а прості громадяни не вилазили з черг полюючи за елементарними харчами та речами. Так і зараз: уряд браво рапортує про ріст добробуту громадян, тоді я к ціни зросли майже на 30%. Не дивно, що рейтинг президента і його партії після виборів значно впав. Чи є надія на позитивні зміни за нинішньої влади - дізнайтеся у тижневику “Кореспондент” у матеріалі ”Дорогой Виктор Федорович”.

Японським інженерам-атомникам нарешті вдалося зупинити смертоносний витік радіоактивної води з реактора Фукусіми в море. Однак їм не стримати шаленого падіння довіри до мирного атома у всьому світі. Давно забуті страхи щодо безпечності атомної енергетики раптом повернулися й загострилися через спогади про Чорнобиль - найстрашнішу атомну катастрофу, що сталася в квітні 25 років тому. Уряди більшості європейських країн оголосили про замороження планів будівництва нових реакторів. Чи є альтернатива мирному атому? - у журналі “Тиждень” у матеріалі “Атомна дилема”

Торговельна націнка на товар - основний спекулятивний інструмент для роздрібних операторів. Водночас українські чиновники ще мають ностальгію за радянськими часами, коли спекуляція каралася тюрмою і забувають, що отримувати дохід за рахунок різниці між цінами купівлі та продажу - нормально для ринкової економіки. Проте до справжніх галузевих змов українському ретейлові далеко - пише тижневик “Коментарі” у статті “На чому заробляє роздріб”. Загальна частина торговельних мереж у продажах харчових продуктів становить не більше 30%.