Огляд преси за 7 вересня

7 вересня 2010, 00:00

″Дeловая столица″ пише про проблеми з сміттям в Україні. Де проляжуть автомобільні маршрути на Євро-2012 - знають "Ізвестія". Про долю "Київгазу", "Київводоканалу" та "Київхімволокна" дізнавалися ″Экономические известия″.

Мільйони, які валяються під ногами. Європейські підходи до проблеми сміття поки залишаються для нас недосяжним ідеалом. Україна дедалі більше грузне у відходах, хоча могла б повністю їх переробляти. Зрушити з мертвої точки будівництво нових підприємств, які б дали можливість ефективно використовувати сміття, почасти не дають місцеві власті - зсилаючись на земельні, екологічні чи то фінансові негаразди. Тим часом понад 90% відходів гниє та розкладається на численних офіційних та неофіційних полігонах і смітниках. Про золото сміттєзвалищ - у спецрубриці "Дeловой столици" у статті ″Золотое дно″.

На Євро-2012 - старими дорогами. Нових автомагістралей до футбольного чемпіонату, схоже, не буде. Часу до старту європершості залишається все менше і вже зараз зрозуміло - деякі інфраструктурні проекти, зокрема, будівництво усіх запланованих доріг, завершити вчасно не вдасться. В результаті - від деяких шосе просто відмовляться та ще й зекономлять на цьому бюджетні кошти. Де проляжуть автомобільні маршрути на Євро-2012 - знають "Ізвестія" у статті ″Не любые дороги дороги″.

Продали з-під носа - без шуму і пороху. Блокуючі пакети акцій "Київгазу", "Київводоканалу" і контрольний пакет "Київхімволокна" більше не належать громаді. Цінні папери купила вже відома фінансова компанія "Новий регіон". При цьому, не виключено, що акції були далі перепродані, як і в ситуації з "Київміськбудом". Прокуратура тепер шукає не лише учасників угоди, а й обшукує квартири столичних чиновників. Хто продавав підприємства, хто купував, та чи повернути їх у власність киян - читайте на шпальтах "Экономических известий" у статті ″Газ улетел, вода уплыла″.