Окупована Абхазія: Відпочинок з виглядом на війну

27 травня 2015, 20:40
Читать новость на русском

Частина схиблених на всьому радянському росіяни, напевне пам’ятають яким був відпочинок у Радянському союзі. Але вони не усвідомлюють, що своєї ностальгією і невиправданими амбіціями вже зруйнували усе, що мало відношення до того прекрасного, незабутнього радянського відпочинку.

В Інтернеті вже можна знайти багато варіантів як відпочити у Абхазії – окупованій, невизнаній світом, державі. Ціни вказані в рублях – починаються від 2500 рублів, опис санаторіїв вражаючий, перелік курортів – такий, як колись. Абхазія і справді гарна, адже у ній гори поєднуються з морем. Кавказька природа, сонце півдня, широка смуга пляжів. Колись абхазькі курорти були чи не найпопулярнішими у всьому Радянському союзі. Навіть популярнішими за кримські.

Місцеві мешканці завзято просять фотографів не показувати зображення руїн. Пояснюють це тим, що такі картини нагадують їм про страшний період війни. Насправді ж, напевно, побоюються розлякати туристів. Сьогодні в невизнану державу їдуть переважно росіяни. І ті, здебільшого, по старій пам’яті. Відпочинок з виглядом на війну мало кого приваблює.

Пам’ятаєте фразу з радянського фільму: "Алло, Анюта? Ты себе не представляешь! Я сейчас улетаю в Гагры. С самим Якиным!". У Гагри тоді хотіли потрапити мало не всі. Воно і зрозуміло – один з найкращих курортів у СРСР. Ще один курорт — Місто Піцунда. Місто звучить краще, ніж селище. Воно не менш відоме, ніж Гагри, у радянські часи користувався не меншою славою.

Сухумі – столиця Абхазії – древнє місто з величезною історією. На жаль, ці всі місцевості занепали. Щоправда, вони манять своїми закинутими будівлями, чистим морем і малою кількістю туристів. Та чи справді буде насолодою відпочинок на фоні руїн? До того ж, знаючи, що до знищення цей край привів сепаратизм. Такий самий, як в Криму чи на Донбасі. Щось не надто заспокійливо і розслабляючи.

Сьогодні на території "покинутого раю" є озеро Ріца, яке досі приваблює туристів і з якого в бюджет йдуть хоч якісь гроші. Ще є діючі санаторії в Піцунді та Новоафонський монастир – оце й є всі туристичні місця. Якщо Росія і фінансує більше половини бюджету, то безробіття складає такий самий відсоток. Загалом же, будівлі санаторіїв, пансіонатів руйнуються, дахи провалюються, заростають деревами. Але ніхто не ремонтує і не укріплює. Природа повільно відбирає своє.

Економіка Абхазії неконкурентноздатна, вона практично повністю залежить від Росії. Місцеві мешканці живуть дуже бідно. Абхазія стала країною-руїною. Залізниця, можна сказати, паралізована. Від розкішних радянських вокзалів залишилися самі руїни.

Місцевих продуктів у магазинах практично немає — усе з Росії. Місцеві мешканці найчастіше їдять прострочені продукти, які їм також завозять. На продукти в республіці такі ціни, що багато що стало делікатесом.

Після того, як Росія "врятувала" абхазів від грузинів, останні не відмовилися від своєї території. Грузини досі стверджують, що Кремль окупував частину їхньої держави і вони від неї ніколи не відмовляться. Проте, на тих, хто без дозволу грузинської сторони навідується до Абхазії, чекають серйозні проблеми з правоохоронцями і судами Грузії.

Поки територія окупована, грузинське керівництво не рекомендує, ані туристам, ані журналістам відвідувати цю територію. Вони сприймають це як недружній крок по відношенню до Грузії.

Що чекає український Крим після приходу туди кривавого Путіна?