Омікрон в Україні: чому влада не поспішає вводити бустерну дозу
Можна стверджувати, що епідемія пішла на спад. Однак таке твердження було би справедливим для індійського штаму Дельта, тоді як маємо ми в Україну вже нову мутацію – Омікрон.
Трохи більше 2 тисяч нових заражених і 134 померлих – така статистика коронавірусу була за 28 грудня.
До теми Уже у Львові та Дніпрі: в Україні підтвердили ще 5 нових випадків Омікрону
Можна стверджувати, що епідемія пішла на спад. Однак таке твердження було би справедливим для індійського штаму Дельта, тоді як маємо ми в Україну вже нову мутацію – Омікрон.
Омікрон вже в Україні
Як той Омікрон себе в Україні поведе і чи не станеться нам нової хвилі епідемію – це нам із вами іще доведеться на власному досвіді вже незабаром дізнатися.
Утім, що вже тішить – усі заражені у Києві Омікроном переносять його в легкій формі і направду це корелюється з припущенням, що Омікрон "більш заразний, але менш смертельний".
Будемо сподіватися, що це припущення згодом набуде офіційного підтвердження.
Іще трохи статистики – в Європі вакцинованими натепер вже є 78% дорослого населення, тобто буквально трохи не вистачає до колективного імунітету. Про нього кажуть, що він запрацює на 80% чи 85%.
Читайте також Топ провальних і правильних рішень МОЗ у 2021 році
Будемо сподіватися, що європейці досить швидко ті проценти незабаром доберуть. Але я нагадаю, що хоча ми всі віримо, що Україна це Європа, утім в Україні ці цифри набагато скромніші.
У нас натепер лише 40% вакциновані, а ще наше МОЗ чомусь тягне з дозволом на третю бустерну дозу. І це попри те, що певну кількість запасів вакцина нам вже доводиться навіть утилізовувати, бо сплив термін її придатності.
Повний випуск "Pro новини" на 24 каналі: дивіться відео
Влада не дозволяє третю бустерну дозу
Втім, офіційно дозволити третю бустерну усім охочим наша влада чомусь не поспішає. Іще я нагадаю, в світі не те що третю усім вже колють, а вже навіть і четверту дозу низка країн визнала потрібною.
Зокрема, Ізраїль, чия медицина, до речі, одна з найкращих у світі. І там от знають, що вакцина дійсно не рятує від зараження – тому нових хворих і серед вже вакцинованих може тепер навіть і більшати.
Однак вакцина точно рятує від тяжких наслідків перебігу COVID-19, тому вакцинуватися варто і втрете, і вчетверте, щоби оновити собі гарантію додаткового захисту.
Ну і в продовження статистики – українська влада оприлюднила інформацію, на що саме українці витрачають так звану вовину тисячу – гроші, які отримують від держави двічі вакциновані.
Так от, приблизно третина купує книжки, іще третина – квитки в кіно, а кожен десятий купив квитки на Укрзалізниці. Якщо ж ви не вакциновані і, може, навіть "Дії" не маєте – то ви все одно вправі на ту тисячу будете претендувати.
Актуально Вакцинація в Україні: додаткову та бустерну дозу вже отримали майже 5 тисяч людей
Для початку вам таки треба прищепитися – чим і раджу зайнятися просто зараз, якщо звісно матимете на це час (в передноворічній метушні) і якщо погода вам те дозволить. У нас пів країни замело снігом, а на іншій половині льодом скувало тротуари, тому за можливості з дому все ж таки не виходьте.