Зеленський відповів на петицію про заборону очного навчання під час війни
Джерело:
Офіс ПрезидентаВолодимир Зеленський у відповідь на петицію пояснив, що державну політику у сфері освіти визначає парламент і Кабмін. Тож президент звернувся з проханням до Дениса Шмигаля.
Зокрема, щодо того, щоб прем'єр опрацював пропозиції з петиції та відповів її автору. Відповідь самого президента опублікували 12 липня.
Зауважте Петиція про заборону очного навчання набрала 25 тисяч підписів: тепер її розгляне Зеленський
Зеленський відповів на петицію
Володимир Зеленський у своїй відповіді зазначив, що:
- державну політику у сфері освіти визначає Верховна Рада України, а реалізовує Кабмін, центральний орган виконавчої влади у сфері освіти і науки, інші центральні органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування;
- ба більше, суб'єкт освітньої діяльності має право самостійно, незалежно та відповідально ухвалювати рішення щодо академічних, організаційних, фінансових, кадрових та інших питань, що провадяться в порядку та межах, визначених законом.
Володимир Зеленський також пригадав, що, згідно з постановою Кабміну від 24 червня, обласні та Київська міська військова адміністрації разом із керівниками навчальних закладів організовують початок навчального року в залежності від безпекової ситуації в регіоні.
Президент України сказав, що звернувся до прем'єра Дениса Шмигаля з проханням:
- опрацювати викладені в електронній петиції пропозиції;
- поінформувати про результати розгляду автора звернення.
Коротко про петицію щодо навчання
- 8 червня на сайті Офісу Президента опублікували петицію, щоб заборонити очне навчання у всіх навчальних закладах до закінчення воєнного стану і військових дій.
- Авторка петиції Марія Горшенева написала, що російські загарбники знищили 20% шкіл і дитсадків. Ба більше, не всі навчальні заклади мають бомбосховища і шляхи евакуації. Тому вчителям може бути важко услідкувати за всіма дітьми, особливо малюками в дитсадках чи школярами в початковій школі.
- Вже 6 липня петиція набрала потрібні для розгляду президента 25 тисяч підписів. Тож президент України був зобов'язаний її розглянути.
- Варто пригадати, що Міністерство освіти вирішило, що освітній процес у новому навчальному році має відбуватися офлайн.
Дивіться також – діти України можуть безкоштовно продовжувати навчання: відео