Пандемія коронавірусу може коштувати світу 28 трильйонів доларів, – МВФ

14 жовтня 2020, 19:36
Читать новость на русском

Орієнтовний збиток для глобальної економіки від пандемії COVID-19 може коштувати світу 28 трильйонів доларів упродовж наступних п'яти років. Вірус вже спричинив найгіршу з часів Великої депресії кризу.

За 9 місяців 2020 року різко зросли показники безробіття, бідності та підвищився ризик для економік країн з низьким доходом. Про це заявила директорка-розпорядник міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва, повідомляє Укрінформ.

Читайте також Disney звільнить майже 30 тисяч людей через пандемію

За останні пару місяців картина стала менш похмурою, але ми все ще прогнозуємо найгіршу глобальну рецесію після Великої депресії. Ми очікуємо падіння показників економічного зростання до "мінус" 4,4% цього року,
– підкреслила Георгієва.

МВФ про позитивні зміни

За словами директорки-розпорядника, світ почав вчитися, як жити з вірусом.

"Ми бачимо безпрецедентні зусилля щодо розробки вакцини та ліків, ми бачимо надзвичайні та скоординовані фіскально-грошові заходи, які створюють тверду основу для світової економіки", – пояснила посадовиця.

МВФ прогнозує глобальне економічне зростання у 2021 році – воно очікується на рівні 5,2% від ВВП.

Зверніть увагу! За прогнозами МВФ, ВВП України у 2020 році має впасти на щонайменше 7,2%. Однак наступного року українська економіка повинна зрости на 3%. Рівень безробіття у 2020 році становитиме 11%, а вже через рік зменшиться до 9,6%.