Папа Франциск: Заперечення геноциду вірмен — все одно, що рана, яку не забинтували
Папа Римський Франциск назвав масові вбивства вірмен в Османській імперії першим геноцидом XX століття.
Про це повідомляє BBC.
Згідно з повідомленням, це було сказано під час вірменської літургії в Соборі св.Петра в Римі з нагоди 100-річчя від початку масового винищення вірмен в Османській імперії під час Першої світової війни.
"Приховування або заперечення зла подібне до кровоточення рани, яку не забинтували", - сказав папа Франциск.
У ході літургії понтифік зарахував вірменського святого, поета і богослова X століття Григора Нарекаці до сонму вчителів церкви.
На літургії був присутній президент Вірменії Серж Саргсян.
Між тим Туреччина не визнає те, що трапилося, геноцидом і вже висловлювала різкий протест два роки тому, коли Папа Римський уперше вжив цей термін щодо подій 1915 року.
Так, турецький посол при Святому престолі скасував заплановану на неділю прес-конференцію.
За оцінками вірменських та багатьох незалежних істориків, під час Першої світової війни в результаті систематичних вбивств з боку турецьких військ загинули 1,5 млн вірмен. Туреччина вважає цю цифру завищеною і пояснює загибель вірмен реаліями воєнного часу.
Вірменське населення Османської імперії перед Першою світовою війною становило 2,5 мільйона.
Турецька влада пояснює масову депортацію вірменського населення в Османській імперії, в ході якої багато вірмен були вбиті або померли від голоду, холоду і хвороб, тим, що вони підтримували наступ російської армії.
Як відомо, минулої неділі Папа Франциск звернувся до Риму та світу з лоджії ватиканської базиліки Святої Петра з посланням, в якому побажав Україні миру.