Парламент сьомого скликання. Історія
На виборах 2012 року перемогу здобула Партія регіонів. Цей кишеньковий парламент мав на роки закріпити еру президента Януковича. Спікером став його давній соратник – Володимир Рибак. Так почалась історія Ради 7 скликання. Про найгучніші події її роботи – далі.
Початок роботи Ради 7 скликання почався з провокацій – молоді радикальні депутати зрізали незаконний паркан навколо будівлі парламенту.
2013 – бійки і блокування трибуни спікера
Перший день роботи парламенту надрепи розпочали з бійки. Кулаки, як ключовий аргумент, депутати використовували протягом всієї діяльності цього парламенту.
Майже вся робота нардепів у 2013 році полягала у блокуванні трибуни спікера. Провладна більшість постійно погрожувала виїзними засіданнями.
Кволо депутати голосували за євроінтеграційні закони
Попри те, нардепи продовжували готуватись до євроінтеграції – підписання Угоди про асоціацію з ЄС. Повільно і не дуже активно, але депутати таки голосували за необхідні законопроекти.
Українці виходять на Майдан
Євроінтеграційну мрію мільйонів українців звів на нівець уряд Азарова, за прямим наказом Віктора Януковича. Українці вийшли на Майдан.
Драконівські закони
16 січня, аби сховатись від народного гніву, депутати зачинились у Верховній Раді і понаухвалювали закони, які в народі охрестили “диктаторськими”. Голосування відбувалось руками з кричущим порушенням процедури, зокрема народні обранці голосували руками, “вручну” відбувався і підрахунок голосів.
Історичний день - ратифікація Угоди про асоціацію
17 вересня вже за нового Президента парламент ратифікував Угоду про асоціацію з Євросоюзом. Однак, в той же день нардепи підтримують ініціативу Президента і голосують за надання Донбасу особливого статусу.
Реформаторські закони
Вже наприкінці каденції коаліція таки ухвалює низку реформаторських законів – про люстрацію, боротьбу з корупцією та самоврядування прокуратури.
За останні 2 роки Рада встигла попрацювати за двома проектами Конституції. 21 лютого нардепи повернулись до Конституції 2004 року з парламентсько-президентською формою правління.
Парламент 7 скликання показав себе повністю підневільним – кожен з нардепів був причетний до становлення режиму Януковича – хтось своїми діями, а хтось – бездіяльністю.
Нині Верховна Рада потребує нових незаплямованих розумів, однак 302 чинних народних депутати спробують знову повернутись в парламент.