Парламентські вибори у Польщі завершилися практично без сюрпризів
Як і прогнозували більшість експертів, перемогу отримала правляча партія "Громадянська платформа". Ліберали під керівництвом чинного прем’єра Дональда Туска залучилися підтримкою 39% тих, хто прийшли на виборчі дільниці.
“Поляки мають повне право на вищу якість життя та, звісно, що, політики. Я впевнений, що наступні 4 роки стануть ще кращими. Вони будуть саме такими, про які ми мріяли, коли створювали “Громадянську платформу””, - заявив прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск.
А от на виборах до верхньої палати парламенту - Сенату - перемога “Громадянської платформи” виглядала ще більш впевненою - 62 місця зі 100.
У таборі одвічних супротивників - партії "Право і справедливість" - результат у 30% сприйняли спокійно. Коментуючи друге місце, лідер цієї сили Ярослав Качинський пообіцяв, що рук опускати не буде, і продовжить боротися впродовж наступних 4-х років.
“Ми поважаємо результати виборів, але наше завдання на наступні 4 роки - переконати мільйони поляків, що потрібні зміни для нової Польщі”, - сказав лідер "Права та справедливості" Ярослав Качинський.
До верхньої палати парламенту партія Качинського змогла провести лише 32 депутати. Доволі несподівано третє місце посіла партія “горілчаного короля” Януша Палікота - 10%. Палікот, якого за ексцентричні вибрики порівнювали з лідером ЛДПР Володимиром Жириновським, результатом залишився вельми вдоволений.
Наразі невідомо, чи втілюватиме він свої скандальні ініціативи в життя. Адже серед них - легалізація марихуани, лібералізація законодавства щодо абортів та навіть реєстрація одностатевих шлюбів.
Четверте та п’яте місця, за результатами парламентських перегонів, посіли Польська народна партія та Союз лівих демократів - трохи більше 8% голосів.
Після оприлюднення офіційних результатів виборів одразу ж стало ясно - Дональд Туск гарантовано залишиться на другий прем’єрський термін. Адже його “Громадянська платформа” та PSL оголосили, що створять коаліцію. На двох у Cеймі вони отримали 236 крісел з 460 - цілком достатньо для того, аби сформувати новий коаліційний уряд.
Відтак, зазначають оглядачі, ні внутрішня, ні зовнішня політика Польщі не зазнають кардинальних змін. Адже і Президент і прем’єр - вихідці з однієї партії, отож, жодних суперечок щодо керівництва країною у них виникнути не повинно. Тим більше, що керувати Польщею вони будуть приблизно однаковий термін.