Що увійде у 6-мільярдну допомогу від США і які можливості це відкриє перед Україною
Під час зустрічі "Рамштайн" очільник Пентагону Ллойд Остін анонсував закупівлю зброї за частину пакета підтримки, який раніше було підписано американським президентом Джо Байденом. Міністр оборони США розповів деталі щодо того, що туди увійде.
Він оголосив про виділення 6 мільярдів доларів на виготовлення та закупівлю озброєння для Збройних Сил України. Про те, що увійде в пакет та яке значення це має для України, американський посадовець розповів під час брифінгу, інформує 24 Канал.
Дивіться також Найбільша програма за обсягами: США оголосили про скерування 6 мільярдів на зброю для України
Інвестували у виробників
Сполучені Штати сьогодні, 26 квітня, виділили найбільший пакет військової допомоги Україні. Його загальна вартість становить 6 мільярдів доларів. Як зазначив Остін, це дозволить США закуповувати зброю, яку виробляють американські підприємства. Остін додав, що цей пакет допомоги є найбільшим.
Якщо говорити про терміни виготовлення необхідних систем, то це повністю залежить від виробників. Деякі "платформи" потребують часу для цього, як і деякі снаряди. Однак очільник оборонного відомства США запевнив усіх, що Сполучені Штати будуть рухатися у цьому напрямку так швидко, наскільки це буде можливо.
Ми інвестуємо у виробників, аби вони розширили свої спроможності й нам це дозволяє закон про нове фінансування. Це ті самі можливості, про які ми говорили, це перехоплювачі для протиповітряної оборони, це артилерійські системи й боєприпаси. Їм (ЗСУ – 24 Канал) потрібні броньовані машини, їм потрібні матеріали на технічне забезпечення. Всі ці речі включені у цей пакет,
– наголосив він.
Як це допоможе Україні
Голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Чарльз Браун також висловився стосовно надання цієї частини пакета допомоги нашій державі. За його словами, ця підтримка зможе надати нашій Україні "більшу гнучкість".
"Як ви знаєте, ми дуже цінуємо схвалення закону про додаткове фінансування. До того українці мусили заощаджувати та економити боєприпаси. Зараз ми сподіваємося, що вони зможуть більш ефективно використовувати свої можливості", – додав він.
Що увійде у цю частину пакета
Згідно з даними Міноборони США, до пакета належатимуть критично важливі засоби перехоплення, більше безпілотників та іншого обладнання. ЗСУ зможуть отримати:
- додаткові боєприпаси до ЗРК Патріот;
- додаткові боєприпаси для систем NASAMS;
- устаткування для інтеграції західних пускових установок, ракет та радарів ППО із системами ППО України;
- апаратуру та системи для протидії дронам;
- боєприпаси для ракетних систем із лазерним наведенням;
- багатоцільові радари;
- протиартилерійські радари;
- додаткові боєприпаси для систем HIMARS;
- артилерійські снаряди калібру 155 та 152 міліметрів;
- високоточні авіаційні боєприпаси;
- безпілотні авіаційні системи Switchblade та Puma;
- тактичні машини для буксирування озброєння та техніки;
- боєприпаси для підриву;
- компоненти для підтримки українського виробництва дронів та інших можливостей;
- стрілецька зброя та додаткові боєприпаси до стрілецької зброї;
- допоміжні предмети та підтримка для навчання, технічного обслуговування та забезпечення підтримки.