Переформатування АТО – зміна вивіски, від чого може бути ще гірше, – Жданов
Переформатування АТО в операцію Об'єднаних сил жодним чином не вплине на ситуацію на Сході України та не поверне окуповані території. Крім того, такий крок може призвести призвести до підвищення кількості обстрілу з боку бойовиків.
Таку думку висловив колишній офіцер оперативного управління Генштабу ЗСУ, полковник запасу Олег Жданов, передає "Гордон".
Читайте також: Депутати Держдуми планують засудити закон про реінтеграцію Донбасу
"Насамперед потрібно сказати, що закон про реінтеграцію Донбасу ніяк не вплине на повернення окупованих територій. Він цього просто не передбачає. А переформатування АТО в операцію Об'єднаних сил принципово нічого не змінить. Усі процеси залишаться такими самими, як і зараз. Особливо для солдатів, які беруть участь у бойових діях. Адже мирного плану президента ніхто не скасовував. Тобто змінюється тільки назва. Що стосується системи управління, то президент узяв під контроль усю зону проведення цієї операції", – підкреслив експерт.
Щоправда він зауважив, що створення об'єднаного штабу все ж є правильним рішенням.
"З позитивного можу виділити тільки один момент: усе управління переходить в одні руки. Військово-цивільні адміністрації, СБУ, МВС, Нацгвардія – усе буде підпорядковано військовим", – переконує Жданов.
Водночас полковник запасу зазначив, що загалом, схваливши закон про реінтеграцію, фактично продублювали закон про оборону України.
"Негативний момент – президент повністю буде контролювати ситуацію на сході. Усе, навіть контрабанду, буде контролювати очільник держави. Хоча з точки зору управління створення об'єднаного штабу – це правильний хід. Але тут питання в тому, як поведуться політичні сили, які мають на сході свої інтереси", – додав колишній офіцер оперативного управління Генштабу ЗСУ.
Читайте також: Терорист Захарченко придумав жорстку відповідь на закон про Донбас
Зрештою він не відкидає, що переформатування АТО призведе до ескалації ситуації на сході країни.
До того ж у законі про реінтеграцію Донбасу є моменти, що суперечать Конституції. Наприклад, до вас можуть увірватися в будинок, провести обшук, відібрати машину тощо. І в цьому його відмінність від закону про оборону. Переформатування АТО в операцію Об'єднаних сил – зміна вивіски, яка може призвести до підвищення кількості обстрілу з боку бойовиків. Вести вогонь у відповідь нашим військовослужбовцям так ніхто і не дозволяє. Захід раніше не розумів, що таке АТО, проведена ЗСУ. Після переформатування операції ситуація для них не стане зрозумілішою,
– підсумував Жданов.
Нагадаємо, 20 лютого, у День Героїв Небесної Сотні, Президент України Петро Порошенко підписав законопроект про реінтеграцію Донбасу, який визнає Російську Федерацію державою-агресором. 23 лютого документ було опубліковано в парламентській газеті "Голос України", а вже наступного дня він набрав чинності.
Що таке закон про реінтеграцію Донбасу? Документ вперше офіційно фіксує, що Росія є ініціатором збройної агресії проти України та окупантом частини української території. Це означає, що Україна більше не проводить АТО, а вживає заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, стримування і відсічі російської збройної агресії в Донецькій та Луганській областях. Терористичні організації "ДНР" та "ЛНР" називатимуться "представниками окупаційних адміністрацій РФ".