Він набере чинності наступного дня після опублікування. Як відомо, закон про реінтеграцію Донбасу прийняли у Верховній Раді в другому читанні 18 січня. Президент Петро Порошенко підписав документ 20 лютого, у День Героїв Небесної Сотні.
Читайте також: Реінтеграція Донбасу: які серйозні зміни чекають українців
Зазначимо, Порошенко доручив завершити усі підготовчі роботи до 1 квітня 2018 року, зокрема запропонувати кандидатуру голови Об'єднаного оперативного штабу ЗСУ. За словами президента, відтепер провідна роль відсічі агресії тепер лягає на Збройні сили України.
Ми маємо протягом буквально годин і днів перебудувати – це надтерміново – управління обороною держави на сході, створення оперативного штабу та інше. Деталі я розкривати не буду,
– сказав Порошенко 21 лютого під час суду над Януковичем.
Які зміни передбачає закон про реінтеграцію Донбасу
Що передбачає закон про реінтеграцію Донбасу? Закон "Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях в Донецькій і Луганській областях" вперше називає Росію агресором і окупантом. Відтепер в Україні не АТО, а заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, стримування і відсічі російської збройної агресії в Донецькій та Луганській областях. Керуватиме цими заходами Об'єднаний оперативний штаб ЗСУ. На окупованих територіях, межі яких визначатиме президент за поданням Міноборони, діятиме особливий порядок забезпечення прав і свобод цивільного населення. А терористичні організації "ДНР" та "ЛНР" називатимуться "представниками окупаційних адміністрацій РФ".