Перехід на електронний документообіг розпочнеться з Верховної Ради
У Верховній Раді відбулося робоче засідання щодо переходу на єдину автоматизовану систему документів. Вже з 4 лютого 2020 року усі документи, включно з законопроєктами, мають подаватися у парламент у формі оригіналів електронних документів з електронними підписами.
До цього часу апарат Верховної Ради має невідкладно забезпечити адаптацію розроблених і чинних автоматизованих систем до вимог Регламенту Верховної Ради України, повідомляє "Голос України".
Цікаво: В Україні проведуть електронний перепис населення: це зекономить 2 мільярди гривень
На думку керівника апарату Вячеслав Штучний, важливим етапом є підготовка відповідної нормативно-правової бази, що має врегульовувати питання електронного документообігу, пов'язаного із законодавчим процесом.
Від грудня 2019 року до середини січня 2020-го має бути розроблено і подано на затвердження Головою Верховної Ради України такі документи:
- Положення про єдину автоматизовану систему;
- Положення про порядок роботи з документами у Верховній Раді України (нова редакція);
- Положення про порядок роботи у Верховній Раді України із проектами законів, постанов, інших актів Верховної Ради України (нова редакція).
Перехід на масштабний електронний документообіг почнеться саме з парламенту. Для полегшення опанування цим процесом Програма розвитку ООН підготувала навчальні ролики, в яких продемонстровано зручний опис операцій, будуть проведені колективні навчання,
– зазначив керівник апарату Верховної Ради.
Зараз в апараті Верховної Ради проводяться навчання з користування єдиною автоматизованою системою. Сім секретаріатів комітетів уже встигли пройти ознайомлення і попереднє навчання у системі, а ще вісім включено до плану-графіка.