Міністр Кабміну Дмитро Дубілет у телеграм-каналі наголосив, що перепис – це важливий захід, але в традиційному форматі – це "недозволена розкіш для України".
До речі: Окупанти розпочали свій перепис населення Донбасу
Міністр Кабміну нагадав, що у бюджеті 2020 року було закладено на перепис населення 3,4 мільярди гривень. Однак цю суму зменшили до 1,4 мільярдів гривень.
А якщо все піде, як заплановано, думаю, потім ми зможемо заощадити ще під 1 мільярд. Заощаджені гроші пішли на медицину та інші важливі програми,
– написав Дубілет.
Міністр пояснив, що для уряду термінова інформація про те, в яких населених пунктах мешкає скільки людей, а також їхні стать та вік. Саме тому немає часу чекати до наступного року.
Як проведуть електронний перепис населення
Дубілет описав такий алгоритм:
- Збираємо анонімну інформацію у мобільних операторів про кількість користувачів та їхнє розташування.
- Збираємо дані з реєстрів про дітей (РАЦСи) і пенсіонерів (Пенсійний Фонд). Адже ці групи мають менше проникнення мобільних.
- Проводимо "калібруючі" соціологічні опитування. Уточнюємо, скільки сім-карт припадає в середньому на одного українця в різних групах.
- Вставляємо ці дані в математичну модель.
Результат покаже досить точну модель того, скільки людей мешкає в яких населених пунктах. Результати дослідження планують оприлюднити вже цього року.
Ці дані будуть, можливо, більш точними, ніж від традиційного перепису, оскільки далеко не всі українці відкривають двері тим, хто проводить опитування,
– додав Дубілет.
Чому в Україні хочуть провести перепис населенняСпочатку перепис населення був запланований на 2012 рік, але потім переносилося декілька разів. Останній і перший за часів незалежності перепис проводився ще у 2001 році.
Про проведення чергового перепису Володимир Зеленський та його команда говорили ще з перших днів президентства, а з самого початку датою проведення називався грудень 2019 року.
Перепис населення є дуже доречним, позаяк через початок війни на Сході України та затяжну економічну кризу в Україні суттєво пожвавилися міграційні процеси – як всередині держави, так і на зовні.